WYCC2019 Pairings & Results

Final Standings

Open U18

1. Praggnanandhaa R (IND) – 9 points out of 11
2. Shant Sargsyan (ARM) – 8.5
3. Artur Davtyan (ARM) – 8

Open U16

1. Rudik Makarian (RUS) – 8.5 
2. Stefan Pogosyan (RUS) – 8
3. Ghosh Aronyak (IND) – 8

Open U14

1. Aydin Suleymanli (AZE) – 9 
2. Srihari L R (IND) – 8 
3. Sreeshwan Maralakshikari (IND) – 8

Girls U18

1. Polina Shuvalova (RUS) – 8.5 
2. Agrawal Vantika (IND) – 8 
3. Alexandra Obolentseva (RUS) – 7.5

Girls U16

1. Leya Garifullina (RUS) – 8.5 
2. Nazerke Nurgali (KAZ) – 8.5 
3. Anousha Mahdian (IRI) – 8

Girls U14

1. Meruert Kamalidenova (KAZ) – 8.5 
2. Deshmukh Divya (IND) – 8 
3. Ravi Rakshitta (IND) – 8

Pairings For Round 11

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 11

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 11 on 2019/10/12 at 10:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 16 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL 8 - 7 WIM Rakshitta Ravi 2310 IND 2
2 8 WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ -   Roebers Eline 2083 NED 5
3 1 WIM Divya Deshmukh 2358 IND 7 - WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS 4
4 3 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 7 - 7   Bhagyashree Patil 1802 IND 26
5 6 WFM Omonova Umida 2078 UZB - 7   Velpula Sarayu 1717 IND 30
6 21 WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR -   Poliakova Varvara 2042 BLR 7
7 50   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND -   Wikar Martyna 1969 POL 12
8 15   Ishvi Aggarwal 1935 IND -   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ 14
9 13 WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 6 - WCM Obada Ema 1987 ROU 10
10 9 WFM Dhyana Patel 1995 IND 6 - 6   Alekseenko Mariya 1767 RUS 27
11 11   Hakobyan Astghik 1978 ARM 6 - 6   Marium Fatima 1628 IND 41
12 33   Zhuang Yongzhe 1696 SUI 6 -   De Rycke Tyani 1891 BEL 19
13 44   Ray Hiya 1596 WLS -   Sulyok Eszter 1893 HUN 18
14 20 WFM Cai Boheng 1853 CHN -   Agrawal Aanya 1417 IND 63
15 23 WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA -   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI 34
16 52   Kheerthi Ganta 1520 IND -   Ruseva Eva 1813 BUL 24
17 29 WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS -   Boramanikar Tanisha S 1607 IND 43
18 37 AGM Renganayaki V 1641 IND - 5 WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 35
19 48   Femil Chelladurai 1544 IND 5 - 5 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 28
20 32   Bevanda Ema 1710 CRO 5 - 5   Dalal Aashi 1525 IND 51
21 38   Yash Jyoti Bir 1640 IND 5 - 5   Karimli Zhala 1490 AZE 55
22 67 WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS 5 - 5   Ananya Arumbakkam 1583 IND 45
23 66   Ranka Srushti 1372 IND 5 - 5   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 46
24 17   Lhotska Anna 1897 CZE -   Ananya Parikh 1499 USA 54
25 59   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ -   Doll Rebecca 1828 GER 22
26 64   Akshaya Rajaraman 1408 IND - WCM Tsukerman Julia 1643 CAN 36
27 57 WCM Patel Riddhi R 1473 IND -   Woods Charisse 1634 USA 40
28 62   Rebecca Jesumarian 1422 IND - WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI 42
29 82   Mohanselvan Adeti 0 USA -   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR 49
30 68   Smirnova Jekaterina 1366 EST 4 -   Larre Linnea 1475 NOR 56
31 69   Premanath Prasansa 1360 SRI 4 - 4 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 47
32 76   Zubova Darja 1255 LAT 4 - 4   Adreeja Sinha 1463 IND 61
33 73   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN 4 -   Cassi Elisa 1803 ITA 25
34 31   Dakic Marta 1713 SRB -   Rhythm Singhal 1272 IND 75
35 79 WCM Ismail Imaan 1167 RSA -   Croisille Shanti 1639 FRA 39
36 70   Diya Jain 1359 IND -   Ong Zhiwei 1517 MAS 53
37 58   Dolakidze Mariam 1473 GEO -   Natura Bethi 1274 IND 74
38 65   Dalli Shriya Reddy 1401 IND -   D`souza Carina 1330 CAN 71
39 77   Meiyappan Kavya 1229 USA 3 -   Horn Lure 1150 NAM 81
40 80   Schonken Christina 1166 RSA 2 -   Tamang Marshal 1180 NEP 78
  60   Hollmerus Elisabet 1471 FIN - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 11

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 11 on 2019/10/12 at 10:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 2 WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE 7 - WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ 4
2 1 WCM Garifullina Leya 2330 RUS 8 - 7 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN 22
3 5 WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS 7 - 7   Zhang Xiao 2053 CHN 10
4 14 WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND 7 - 7 WFM Mahdian Anousha 2103 IRI 7
5 12 WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE - 7 WFM Salonika Saina 2051 IND 11
6 6 WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS -   Achaya Vijayan 1585 IND 54
7 33   Mehendi Sil 1812 IND 6 - 6 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 3
8 8 WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB 6 - 6 WFM Savitha Shri B 1916 IND 24
9 9 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU 6 - 6 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 43
10 13 WFM Jain Nityata 2029 IND 6 - 6 WFM Lakshmi C 1859 IND 28
11 23   Moncada Correa Sara 1939 COL 6 - 6   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI 51
12 29   Nasybullina Dayana 1858 RUS - WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ 16
13 19   Kvendseth Thyra 1989 NOR -   Anushka Gupta 1541 IND 58
14 36 WFM Noshin Anjum 1793 BAN -   Divyabharathi Masanam 1636 IND 47
15 45 WCM Arushi Kotwal 1657 IND - 5   Juhasz Judit 2004 HUN 17
16 39   Meenatchi Rajam V 1764 IND 5 - 5   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND 18
17 20   Golsta Madara 1987 LAT 5 - 5   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 42
18 25   Maione Melissa 1912 ITA 5 - 5   Malaikanova Aigul 1577 KGZ 55
19 41   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 5 - 5 WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 30
20 34   Zhang Cindy 1808 USA 5 - 5   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI 50
21 37   Poorna Sri M.K 1787 IND 5 - 5   Engibaryan Yana 1509 GEO 59
22 52   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM -   Djidjeli Sarah 2017 FRA 15
23 21   Tamrazyan Gohar 1955 SUI -   Grigorchuk Katerina 1593 UKR 53
24 62   Azal Nasir 1394 IND -   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND 46
25 27   Skaslien Ingrid 1875 NOR 4 -   Upase Riddhi 1343 IND 64
26 31   Tomcikova Dominika 1845 SVK 4 - 4 FM Jarocka Liwia 1899 POL 26
27 61   Epa W Buthmi J 1492 SRI 4 - 4   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND 56
28 38   Otrubova Kristyna 1766 CZE - 4   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR 48
29 65   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE -   Lei Amy 1754 USA 40
30 49   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR -   Khushi M Hombal 1387 IND 63
31 60   Thakare Seeya 1496 IND -   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 66
32 68   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE -   Ge Eva 1673 AUS 44
33 69   Khamboo Luice 0 NEP 2 - 3   Tang En Xin Esther 1832 MAS 32
34 70   Steyn Joharina 0 NAM 1 - 3   Bitkova Elizavetta 1543 EST 57
  67   Wang Zihan Eva 1248 TPE 2 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 11

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 11 on 2019/10/12 at 10:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 13 WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 7 - 8 WIM Shuvalova Polina 2412 RUS 1
2 7 WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS 7 - WIM Vantika Agrawal 2283 IND 6
3 19 WFM Urh Zala 2105 SLO 7 - WFM Kucharska Honorata 2114 POL 18
4 2 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL - CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL 24
5 10   Yan Tianqi 2236 CHN - FM Schulze Lara 2327 GER 3
6 4 WFM Afonasieva Anna 2312 RUS - 6 WFM Radeva Viktoria 2277 BUL 8
7 9 WIM Muetsch Annmarie 2266 GER 6 - 6 WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP 34
8 11 WFM Harshini A 2230 IND 6 - 6 WFM Makhija Aashna 2084 IND 21
9 38   Pandey Srishti 1963 IND 6 - 6 WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR 12
10 5 WIM Sliwicka Alicja 2307 POL -   Azali Tannaz 2022 IRI 31
11 27 WFM Khachatryan Anna 2044 ARM - WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA 14
12 15   Priyanka K 2173 IND - WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE 33
13 35 WCM Jyothsna L 1995 IND - WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN 16
14 17 WFM Tarini Goyal 2128 IND - WFM Sowa Wiktoria 2016 POL 32
15 42   Onur Cigdem 1913 TUR -   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 22
16 25 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI - WFM Sanskriti Goyal 1980 IND 37
17 23   Nestorovic Katarina 2073 SRB 5 - 5 WFM Sankova Stella 1926 SVK 39
18 26   Swiech Joanna 2054 POL 5 - 5   Simkunaite Gabija 1926 LTU 40
19 46   Toshali V 1868 IND 5 - 5   Andolfatto Maria 2037 ITA 28
20 29 WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI - 5   Srimathi R 1914 IND 41
21 53   Golsta Ramona 1690 LAT - WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE 30
22 48   Rindhiya V 1817 IND -   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 36
23 43   Golub Nikolina 1899 CRO - WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 62
24 44   Kaur Palkin 1889 IND - 4   Heydarova Aytaj 1879 AZE 45
25 20 WFM Tanishka Kotia 2090 IND 4 - 4   Garima Gaurav 1695 IND 51
26 50   Tejasvi M 1732 IND 4 - 4   Yuti Mayur Patel 1457 IND 60
27 56   Usupbekova Zarina 1661 KGZ 4 - WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE 57
28 55   Nomozova Holida 1668 UZB -   Greibrokk Maria 1776 NOR 49
29 58   Tadmor Maya 1546 ISR -   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI 59
30 54   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 3 - 3   Varshita Jain 1420 IND 61
31 65   Tamang Tejeswini 0 NEP 2 - 3   Krishna Taori 1263 IND 63
32 64   Campbell Penny 0 NAM 0 - 3   Kostava Elene 1833 GEO 47

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 11

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 11 on 2019/10/12 at 10:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 29   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 7 - 8 IM Suleymanli Aydin 2426 AZE 3
2 60   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE - FM Srihari L R 2283 IND 12
3 13 FM Morgunov Marc 2280 AUT -   Kolay Alex 2164 USA 17
4 55   Abinandhan R 1830 IND - 7 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND 1
5 53   Shah Jeet 1844 IND 7 - 7 FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS 4
6 24   Manish Kumar (2006) 2108 IND - FM Murzin Volodar 2433 RUS 2
7 34   Wu Logan 1994 USA -   Samant Aditya S 2334 IND 6
8 7 FM Petkov Momchil 2333 BUL 6 -   Dhrupad Kashyap 2000 IND 33
9 8 FM Chyzy Jakub 2327 POL 6 - 6   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB 28
10 30   Laux Dominik 2015 GER 6 - 6   Pranav V 2308 IND 10
11 31   Fardet Elouan 2010 FRA 6 - 6 FM Tadic Stefan 2295 SRB 11
12 39   Davtyan Arsen 1942 ARM 6 - 6 FM Aaryan Varshney 2239 IND 14
13 45   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 6 - 6 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER 16
14 20 CM Luczak Filip 2136 POL 6 - 6   Jain Kashish Manoj 1930 IND 42
15 57 AGM Vignesh N 1824 IND 6 - 6   Pham Khoi 2121 NED 22
16 49   Aditya Varun Gampa 1879 IND - FM Pranav Anand 2351 IND 5
17 19   Colbow Collin 2148 GER -   Ayan Pal 1706 IND 73
18 27   Bochnicka Vladimir 2053 SVK -   Degenbaev Aziz 1757 KGZ 67
19 48 FM De Silva L M S T 1879 SRI - CM Kadam Om Manish 1872 IND 50
20 15   Arhan Chethan Anand 2167 IND 5 - 5   Srikrishnan P 1929 IND 43
21 21   Poltorak Sebastian 2130 POL 5 - 5 AIM Greicius Pijus 1779 LTU 64
22 37   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 5 - 5   Laohawirapap Prin 1774 THA 65
23 38   Sun Jiajun 1966 CHN 5 - 5   Adireddy Tarun 1706 IND 72
24 46   Potawad Anirudhha 1914 IND 5 - 5 CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE 40
25 41   Ayush Sharma 1939 IND 5 - 5   Shah Moxit J 1579 IND 82
26 9 FM Borhy Marcell 2321 HUN -   Hussain Adam 1594 ENG 81
27 59   Morris Byron 1807 AUS -   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE 26
28 35 CM Kondakov Adrian 1991 USA -   Parth Kuntal Raval 1572 IND 84
29 68   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS -   Sahakyan Aleks 1991 ARM 36
30 44   Titze Leo 1927 ITA - CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE 54
31 66   Mihir Godawat 1768 IND -   Stijve Niels 1868 SUI 51
32 75 CM Khalifah Khaled 1644 UAE - 4   Beukema Constantijn 1864 BEL 52
33 63   Smit Devon 1785 RSA 4 - 4   Andrijashkin Deniss 2106 EST 25
34 32   Zeuner Ole 2006 GER 4 - 4   Heldenbergh Nils 1810 BEL 58
35 47   Vinay R Jumani 1900 IND 4 - 4 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 61
36 78   Bansal Saahil 1611 ENG 4 - 4   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 56
37 71   Novosel Lovro 1720 CRO - 4   Mckennis Darren 1729 JAM 70
38 69   Waligora Franciszek 1737 LUX -   Kiriella K G T S D 1608 SRI 80
39 79   Atia Ben 1609 AUS -   Darsadze Nikoloz 1634 GEO 76
40 77   Dadwani Sahil 1621 IND - ACM Srinivas Atharva 1569 CAN 85
41 83   Zala Akshar 1574 IND 3 - 3   Huang Patrick 2120 CAN 23
42 86   Maheshwari Ritvik 1506 SCO 3 - 3   Mierins Emils Janis 1697 LAT 74
43 87   Ip Weng Tou 1423 MAC -   Moss Jasper 1408 AUS 88
44 90   Ghimire Kapil 1222 NEP - 1   Platt Jonathan 1332 NAM 89

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 11

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 11 on 2019/10/12 at 10:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 13 IM Pogosyan Stefan 2364 RUS - 8 IM Makarian Rudik 2386 RUS 7
2 5 FM Daghli Arash 2387 IRI - CM Aronyak Ghosh 2380 IND 8
3 19 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 7 - 7 IM Niemann Hans Moke 2439 USA 1
4 6 FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ - 7 CM Kushagra Mohan 2309 IND 20
5 9 IM Raja Rithvik R 2369 IND - FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO 2
6 14   Harshavardhan G B 2362 IND -   Utsab Chatterjee 2211 IND 30
7 23   Bilych Olexiy 2281 UKR - FM Moksh Amit Doshi 2328 IND 17
8 3 IM Avila Pavas Santiago 2406 COL 6 - 6 FM Ammar Sedrani 2053 UAE 39
9 25   Raahul V S 2262 IND 6 - 6 FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM 4
10 36   Soham Kamotra 2091 IND 6 - 6 IM Sankalp Gupta 2369 IND 10
11 16 FM Mis Mieszko 2345 POL 6 - 6   Turgut Aydin 2281 USA 24
12 42   Goderdzishvili Giga 2038 GEO 6 - 6 FM Soto Miguel Angel 2283 COL 22
13 11 FM Talukdar Rohan 2369 CAN -   Bagvilas Lukas 1983 LTU 45
14 55   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI - FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR 12
15 15 FM Manafov Vugar 2357 AZE - FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 31
16 21   Wachinger Nikolas 2297 GER -   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND 48
17 29 FM Ajay Karthikeyan 2214 IND -   Akshit Kumar J 1912 IND 54
18 32   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU - 5 FM Hilwerda Jonas 2229 NED 27
19 59   Soham Dey 1865 IND 5 - 5   Mcgowan Cameron 2221 AUS 28
20 33   Mohamed Anees M 2126 IND 5 - 5   Wu Hao 1835 CHN 62
21 35   Fuglestein Sander 2091 NOR 5 - 5   Karthik Sai Ch 2046 IND 40
22 51 FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI 5 - 5   Atri Chattopadhyay 1920 IND 52
23 74   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 5 - FM Stork Oliver 2314 GER 18
24 26   Wartiovaara Oliver 2232 FIN -   Krivenko Dion 1938 EST 50
25 37   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ -   Troselj Ivan 1878 CRO 58
26 56   Pellicoro Fabian 1890 SUI -   Stankovic Milos M 2063 SRB 38
27 72   Dhoot Vinit 1572 IND -   Skurniak Szymon 1997 POL 44
28 61 CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL 4 - 4   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 34
29 41   Zetocha Adrian 2043 SVK 4 - 4 AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS 63
30 43   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 4 - 4   Sulaymonov Elbek 1808 UZB 64
31 66   Rohnit G Amin 1772 IND 4 - 4   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL 46
32 68   Amatya Pramit 1719 NEP 4 - 4   Kanishk S K 1939 IND 49
33 69   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ 4 - 4   Bartakke Aditya 1864 IND 60
34 73   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO - 4   Dinham James 1589 RSA 70
35 57   Martirosyan Ara 1878 CZE -   Liveyns Rune 1773 BEL 65
36 75   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 3 -   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 53
37 78   Wu Henry 1320 TPE 1 -   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN 77
38 67   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT 3 - 3   Gaoseb Manfredo 1497 NAM 76
  71   Jingjang Shin 1584 THA - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 11

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 11 on 2019/10/12 at 10:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 2 GM Praggnanandhaa R 2567 IND - 7 IM Buckels Valentin 2442 GER 12
2 8 IM Arjun Kalyan 2483 IND 7 - 8 GM Sargsyan Shant 2580 ARM 1
3 17 IM Davtyan Artur 2418 ARM 7 - IM Gholami Aryan 2554 IRI 3
4 4 IM Gazik Viktor 2546 SVK -   Wang Shixu B 2370 CHN 22
5 7 IM Pultinevicius Paulius 2503 LTU - IM Aditya Mittal 2430 IND 16
6 9 IM Rahul Srivatshav P 2460 IND - IM Mitrabha Guha 2434 IND 15
7 21   Bykov Oleg 2370 RUS - 6 FM Om Kharola 2328 IND 28
8 5 GM Iniyan P 2509 IND 6 - 6 IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR 14
9 20 FM Zhalmakhanov Ramazan 2374 KAZ 6 - 6 IM Gumularz Szymon 2505 POL 6
10 38 FM Sydoryka Vladyslav 2247 UKR 6 - 6 IM Raghunandan Kaumandur Srihari 2449 IND 10
11 23   Kozak Antoni 2354 POL 6 - 6 IM Blohberger Felix 2448 AUT 11
12 13 IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO - 6 FM Garidmagnai Byambasuren 2327 MGL 29
13 19 IM Mendonca Leon Luke 2388 IND - FM Aliyev Ravan 2341 AZE 26
14 41   Panesar Vedant 2219 IND - FM Stoleriu George 2351 ROU 24
15 49   Sibi Visal R 2064 IND - FM Chylewski Patryk 2348 POL 25
16 31   Manish Anto Cristiano F 2320 IND 5 - FM Vanczak Tamas 2327 HUN 30
17 53   Kocak Can 2029 TUR 5 - 5 FM Manu David Suthandram R 2403 IND 18
18 32   Srijit Paul 2317 IND 5 - 5 FM Donoso Diaz Sebastian 2203 CHI 42
19 33 FM Stijve Theo 2293 SUI 5 - 5   Arjun C Krishnamachari 2123 IND 47
20 43   Kizatbay Abyl 2160 NOR 5 - 5 CM Sezdbekov Ruslan 2271 KGZ 34
21 35   Timoshin Andrei 2270 EST 5 - 5   Gaurav Rajesh Zagade 2053 IND 51
22 63   Sambarta Banerjee 1859 IND 5 - 5 FM Beukema Jasper 2265 BEL 36
23 37 FM Omorjan Dejan 2252 SRB 5 - 5   Theekshana H G Denuwan 1886 SRI 62
24 40 FM Sramek Vojtech 2221 CZE - AGM Vinay Thomas Abraham 1971 IND 55
25 44 FM Vatsal Singhania 2157 IND -   Hsu Hsuan-Ming 1901 TPE 61
26 57   Vaibhav Jayant Raut 1946 IND -   Brikers Aleksandrs 2091 LAT 48
27 71   Kamdar Aparva 1775 IND - 4 WIM Harshita Guddanti 2123 IND 46
28 39   Botta Massimiliano 2239 ITA 4 - 4   Saypuri Srithan 1833 IND 68
29 50   Byrne Alex 2057 IRL 4 - 4   Hafstad Leif 1907 ENG 60
30 59 CM Nayem Haque 1911 BAN 4 - 4   Praloy Sahoo 1947 IND 56
31 65   Samuels Ethan 1845 RSA 4 - 4   Elashvili Giorgi 1937 GEO 58
32 54   Varga Lukas 2011 SVK - 4 AGM Wang Jake 1853 USA 64
33 69 AGM Wang George 1812 USA - FM Zrikem Nassim 2125 MAR 45
34 66   Kumaresan Nhavin 1837 MAS -   Mohit Kumar Soni 1788 IND 70
35 76   Martin Nico 1591 RSA 3 - 3   Raninga Aditya Himanshu 1835 CAN 67
36 72   Angelov Stilian 1762 BUL - 2   Coates Sam 1687 SCO 73
37 77   Chuang James 1405 TPE 2 -   Du Plessis Jan 1674 RSA 74
  75   Acharya Sushan 1672 NEP 3 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings For Round 10

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 10

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 10 on 2019/10/11 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 5   Roebers Eline 2083 NED - 7 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL 16
2 4 WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS - 7 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 3
3 2 WIM Rakshitta Ravi 2310 IND - WIM Divya Deshmukh 2358 IND 1
4 12   Wikar Martyna 1969 POL - WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ 8
5 26   Bhagyashree Patil 1802 IND 6 - 6 WFM Dhyana Patel 1995 IND 9
6 30   Velpula Sarayu 1717 IND 6 - 6   Hakobyan Astghik 1978 ARM 11
7 6 WFM Omonova Umida 2078 UZB - WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS 29
8 7   Poliakova Varvara 2042 BLR -   De Rycke Tyani 1891 BEL 19
9 10 WCM Obada Ema 1987 ROU - WFM Cai Boheng 1853 CHN 20
10 14   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ - AGM Renganayaki V 1641 IND 37
11 24   Ruseva Eva 1813 BUL -   Ishvi Aggarwal 1935 IND 15
12 18   Sulyok Eszter 1893 HUN - WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR 21
13 28 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 5 -   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND 50
14 67 WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS 5 - 5 WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 13
15 45   Ananya Arumbakkam 1583 IND 5 - 5   Alekseenko Mariya 1767 RUS 27
16 46   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 5 - 5   Zhuang Yongzhe 1696 SUI 33
17 41   Marium Fatima 1628 IND 5 - 5   Femil Chelladurai 1544 IND 48
18 43   Boramanikar Tanisha S 1607 IND 5 - 5   Kheerthi Ganta 1520 IND 52
19 63   Agrawal Aanya 1417 IND -   Lhotska Anna 1897 CZE 17
20 42 WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI - WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA 23
21 34   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI -   Rebecca Jesumarian 1422 IND 62
22 36 WCM Tsukerman Julia 1643 CAN -   Ray Hiya 1596 WLS 44
23 55   Karimli Zhala 1490 AZE -   Ranka Srushti 1372 IND 66
24 22   Doll Rebecca 1828 GER 4 - 4 WCM Patel Riddhi R 1473 IND 57
25 61   Adreeja Sinha 1463 IND 4 - 4   Bevanda Ema 1710 CRO 32
26 35 WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 4 - 4   Smirnova Jekaterina 1366 EST 68
27 38   Yash Jyoti Bir 1640 IND 4 - 4   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN 73
28 40   Woods Charisse 1634 USA 4 - 4   Mohanselvan Adeti 0 USA 82
29 51   Dalal Aashi 1525 IND 4 - 4   Zubova Darja 1255 LAT 76
30 56   Larre Linnea 1475 NOR -   Dakic Marta 1713 SRB 31
31 59   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ -   Croisille Shanti 1639 FRA 39
32 49   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR -   Hollmerus Elisabet 1471 FIN 60
33 53   Ong Zhiwei 1517 MAS -   Akshaya Rajaraman 1408 IND 64
34 54   Ananya Parikh 1499 USA -   Diya Jain 1359 IND 70
35 47 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 3 -   Natura Bethi 1274 IND 74
36 75   Rhythm Singhal 1272 IND 3 - 3   Dolakidze Mariam 1473 GEO 58
37 77   Meiyappan Kavya 1229 USA 3 - 3   Premanath Prasansa 1360 SRI 69
38 78   Tamang Marshal 1180 NEP - WCM Ismail Imaan 1167 RSA 79
39 25   Cassi Elisa 1803 ITA - 2   Schonken Christina 1166 RSA 80
40 71   D`souza Carina 1330 CAN -   Horn Lure 1150 NAM 81
  65   Dalli Shriya Reddy 1401 IND - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 10

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 10 on 2019/10/11 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 10   Zhang Xiao 2053 CHN - WCM Garifullina Leya 2330 RUS 1
2 4 WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ - WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE 12
3 11 WFM Salonika Saina 2051 IND - WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS 5
4 7 WFM Mahdian Anousha 2103 IRI - 6 WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS 6
5 2 WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE 6 - 6 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU 9
6 22 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN 6 - 6 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 3
7 24 WFM Savitha Shri B 1916 IND 6 - 6 WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND 14
8 51   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI - WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB 8
9 28 WFM Lakshmi C 1859 IND -   Mehendi Sil 1812 IND 33
10 54   Achaya Vijayan 1585 IND - 5   Maione Melissa 1912 ITA 25
11 42   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 5 - 5 WFM Jain Nityata 2029 IND 13
12 16 WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ 5 - 5 WFM Noshin Anjum 1793 BAN 36
13 43 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 5 - 5   Juhasz Judit 2004 HUN 17
14 47   Divyabharathi Masanam 1636 IND 5 - 5   Kvendseth Thyra 1989 NOR 19
15 59   Engibaryan Yana 1509 GEO 5 - 5   Moncada Correa Sara 1939 COL 23
16 15   Djidjeli Sarah 2017 FRA - WCM Arushi Kotwal 1657 IND 45
17 18   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND -   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 41
18 58   Anushka Gupta 1541 IND -   Tamrazyan Gohar 1955 SUI 21
19 53   Grigorchuk Katerina 1593 UKR -   Nasybullina Dayana 1858 RUS 29
20 55   Malaikanova Aigul 1577 KGZ -   Meenatchi Rajam V 1764 IND 39
21 56   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND 4 - 4   Golsta Madara 1987 LAT 20
22 26 FM Jarocka Liwia 1899 POL 4 - 4   Zhang Cindy 1808 USA 34
23 30 WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 4 - 4   Skaslien Ingrid 1875 NOR 27
24 50   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI 4 - 4   Tomcikova Dominika 1845 SVK 31
25 40   Lei Amy 1754 USA - 4   Poorna Sri M.K 1787 IND 37
26 44   Ge Eva 1673 AUS -   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM 52
27 46   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND -   Thakare Seeya 1496 IND 60
28 48   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR -   Epa W Buthmi J 1492 SRI 61
29 64   Upase Riddhi 1343 IND -   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR 49
30 62   Azal Nasir 1394 IND - 3   Bitkova Elizavetta 1543 EST 57
31 66   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 3 - 3   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE 65
32 67   Wang Zihan Eva 1248 TPE 2 -   Otrubova Kristyna 1766 CZE 38
33 63   Khushi M Hombal 1387 IND - 2   Khamboo Luice 0 NEP 69
34 32   Tang En Xin Esther 1832 MAS 2 - 1   Steyn Joharina 0 NAM 70
  68   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 10

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 10 on 2019/10/11 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 3 FM Schulze Lara 2327 GER - 7 WIM Shuvalova Polina 2412 RUS 1
2 6 WIM Vantika Agrawal 2283 IND -   Yan Tianqi 2236 CHN 10
3 7 WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS - WFM Urh Zala 2105 SLO 19
4 18 WFM Kucharska Honorata 2114 POL 6 - 6 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL 2
5 21 WFM Makhija Aashna 2084 IND 6 - 6 WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 13
6 14 WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA - WFM Afonasieva Anna 2312 RUS 4
7 24 CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL - WIM Sliwicka Alicja 2307 POL 5
8 12 WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR - WIM Muetsch Annmarie 2266 GER 9
9 34 WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP - WFM Harshini A 2230 IND 11
10 8 WFM Radeva Viktoria 2277 BUL 5 - 5   Nestorovic Katarina 2073 SRB 23
11 17 WFM Tarini Goyal 2128 IND 5 - 5   Onur Cigdem 1913 TUR 42
12 22   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 5 - 5 WCM Jyothsna L 1995 IND 35
13 31   Azali Tannaz 2022 IRI 5 - 5 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI 25
14 37 WFM Sanskriti Goyal 1980 IND 5 - 5 WFM Khachatryan Anna 2044 ARM 27
15 28   Andolfatto Maria 2037 ITA 5 - 5   Pandey Srishti 1963 IND 38
16 16 WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN - 5   Toshali V 1868 IND 46
17 15   Priyanka K 2173 IND -   Rindhiya V 1817 IND 48
18 39 WFM Sankova Stella 1926 SVK -   Swiech Joanna 2054 POL 26
19 33 WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE - WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI 29
20 32 WFM Sowa Wiktoria 2016 POL -   Golub Nikolina 1899 CRO 43
21 36   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 4 - 4   Kaur Palkin 1889 IND 44
22 45   Heydarova Aytaj 1879 AZE 4 - 4   Simkunaite Gabija 1926 LTU 40
23 60   Yuti Mayur Patel 1457 IND 4 - 4   Srimathi R 1914 IND 41
24 30 WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE -   Nomozova Holida 1668 UZB 55
25 51   Garima Gaurav 1695 IND -   Tejasvi M 1732 IND 50
26 57 WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE - WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 62
27 47   Kostava Elene 1833 GEO 3 -   Golsta Ramona 1690 LAT 53
28 63   Krishna Taori 1263 IND 3 - 3 WFM Tanishka Kotia 2090 IND 20
29 49   Greibrokk Maria 1776 NOR 3 - 3   Tadmor Maya 1546 ISR 58
30 61   Varshita Jain 1420 IND 3 - 3   Usupbekova Zarina 1661 KGZ 56
31 59   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI - 0   Campbell Penny 0 NAM 64
32 54   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 2 - 2   Tamang Tejeswini 0 NEP 65

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 10

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 10 on 2019/10/11 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 3 IM Suleymanli Aydin 2426 AZE - 7   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE 60
2 12 FM Srihari L R 2283 IND 7 - 7 FM Morgunov Marc 2280 AUT 13
3 6   Samant Aditya S 2334 IND 6 - 7   Abinandhan R 1830 IND 55
4 17   Kolay Alex 2164 USA - 6 CM Luczak Filip 2136 POL 20
5 8 FM Chyzy Jakub 2327 POL 6 - 6 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND 1
6 2 FM Murzin Volodar 2433 RUS 6 - 6   Wu Logan 1994 USA 34
7 4 FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS 6 - 6   Davtyan Arsen 1942 ARM 39
8 42   Jain Kashish Manoj 1930 IND 6 - 6   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 29
9 30   Laux Dominik 2015 GER 6 - 6   Shah Jeet 1844 IND 53
10 5 FM Pranav Anand 2351 IND -   Manish Kumar (2006) 2108 IND 24
11 28   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB - FM Petkov Momchil 2333 BUL 7
12 11 FM Tadic Stefan 2295 SRB - AGM Vignesh N 1824 IND 57
13 33   Dhrupad Kashyap 2000 IND -   Colbow Collin 2148 GER 19
14 10   Pranav V 2308 IND 5 - 5   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 37
15 14 FM Aaryan Varshney 2239 IND 5 - 5   Ayush Sharma 1939 IND 41
16 16 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER 5 - 5   Sun Jiajun 1966 CHN 38
17 45   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 5 - 5   Poltorak Sebastian 2130 POL 21
18 22   Pham Khoi 2121 NED 5 - 5   Potawad Anirudhha 1914 IND 46
19 64 AIM Greicius Pijus 1779 LTU 5 - 5   Fardet Elouan 2010 FRA 31
20 67   Degenbaev Aziz 1757 KGZ - FM Borhy Marcell 2321 HUN 9
21 26   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE - FM De Silva L M S T 1879 SRI 48
22 84   Parth Kuntal Raval 1572 IND -   Bochnicka Vladimir 2053 SVK 27
23 50 CM Kadam Om Manish 1872 IND - CM Kondakov Adrian 1991 USA 35
24 36   Sahakyan Aleks 1991 ARM -   Aditya Varun Gampa 1879 IND 49
25 43   Srikrishnan P 1929 IND -   Laohawirapap Prin 1774 THA 65
26 73   Ayan Pal 1706 IND -   Titze Leo 1927 ITA 44
27 56   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 4 - 4   Arhan Chethan Anand 2167 IND 15
28 82   Shah Moxit J 1579 IND 4 - 4   Zeuner Ole 2006 GER 32
29 40 CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE 4 - 4   Smit Devon 1785 RSA 63
30 72   Adireddy Tarun 1706 IND 4 - 4   Vinay R Jumani 1900 IND 47
31 54 CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE 4 - 4 CM Khalifah Khaled 1644 UAE 75
32 25   Andrijashkin Deniss 2106 EST - 4   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS 68
33 51   Stijve Niels 1868 SUI -   Novosel Lovro 1720 CRO 71
34 80   Kiriella K G T S D 1608 SRI -   Morris Byron 1807 AUS 59
35 77   Dadwani Sahil 1621 IND -   Mihir Godawat 1768 IND 66
36 81   Hussain Adam 1594 ENG -   Waligora Franciszek 1737 LUX 69
37 70   Mckennis Darren 1729 JAM -   Bansal Saahil 1611 ENG 78
38 61 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 3 - 3   Huang Patrick 2120 CAN 23
39 52   Beukema Constantijn 1864 BEL 3 - 3   Zala Akshar 1574 IND 83
40 58   Heldenbergh Nils 1810 BEL 3 - 3   Mierins Emils Janis 1697 LAT 74
41 76   Darsadze Nikoloz 1634 GEO -   Ip Weng Tou 1423 MAC 87
42 88   Moss Jasper 1408 AUS -   Atia Ben 1609 AUS 79
43 85 ACM Srinivas Atharva 1569 CAN -   Ghimire Kapil 1222 NEP 90
44 89   Platt Jonathan 1332 NAM 1 - 2   Maheshwari Ritvik 1506 SCO 86

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 10

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 10 on 2019/10/11 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 IM Niemann Hans Moke 2439 USA 7 - FM Daghli Arash 2387 IRI 5
2 7 IM Makarian Rudik 2386 RUS 7 -   Harshavardhan G B 2362 IND 14
3 8 CM Aronyak Ghosh 2380 IND 7 - CM Kushagra Mohan 2309 IND 20
4 13 IM Pogosyan Stefan 2364 RUS -   Bilych Olexiy 2281 UKR 23
5 17 FM Moksh Amit Doshi 2328 IND 6 - 6 IM Raja Rithvik R 2369 IND 9
6 22 FM Soto Miguel Angel 2283 COL 6 - 6 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 19
7 2 FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO - 6   Soham Kamotra 2091 IND 36
8 10 IM Sankalp Gupta 2369 IND - IM Avila Pavas Santiago 2406 COL 3
9 4 FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM - FM Mis Mieszko 2345 POL 16
10 54   Akshit Kumar J 1912 IND - FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ 6
11 30   Utsab Chatterjee 2211 IND -   Wachinger Nikolas 2297 GER 21
12 39 FM Ammar Sedrani 2053 UAE - 5 FM Talukdar Rohan 2369 CAN 11
13 45   Bagvilas Lukas 1983 LTU 5 - 5 FM Manafov Vugar 2357 AZE 15
14 24   Turgut Aydin 2281 USA 5 - 5   Mohamed Anees M 2126 IND 33
15 40   Karthik Sai Ch 2046 IND 5 - 5   Raahul V S 2262 IND 25
16 28   Mcgowan Cameron 2221 AUS 5 - 5   Goderdzishvili Giga 2038 GEO 42
17 31 FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 5 - 5   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI 55
18 12 FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR -   Pellicoro Fabian 1890 SUI 56
19 18 FM Stork Oliver 2314 GER -   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU 32
20 48   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND -   Wartiovaara Oliver 2232 FIN 26
21 27 FM Hilwerda Jonas 2229 NED - FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI 51
22 44   Skurniak Szymon 1997 POL - FM Ajay Karthikeyan 2214 IND 29
23 34   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 4 - 4   Soham Dey 1865 IND 59
24 63 AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS 4 - 4   Fuglestein Sander 2091 NOR 35
25 62   Wu Hao 1835 CHN 4 - 4   Zetocha Adrian 2043 SVK 41
26 46   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL 4 - 4   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 74
27 52   Atri Chattopadhyay 1920 IND 4 - 4   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ 69
28 66   Rohnit G Amin 1772 IND 4 -   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ 37
29 38   Stankovic Milos M 2063 SRB -   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO 73
30 50   Krivenko Dion 1938 EST -   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 53
31 58   Troselj Ivan 1878 CRO -   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN 77
32 60   Bartakke Aditya 1864 IND -   Amatya Pramit 1719 NEP 68
33 70   Dinham James 1589 RSA - CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL 61
34 72   Dhoot Vinit 1572 IND - 3   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT 67
35 49   Kanishk S K 1939 IND 3 - 3   Gaoseb Manfredo 1497 NAM 76
36 64   Sulaymonov Elbek 1808 UZB 3 - 3   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 75
37 71   Jingjang Shin 1584 THA - 3   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 43
38 78   Wu Henry 1320 TPE 1 -   Martirosyan Ara 1878 CZE 57
  65   Liveyns Rune 1773 BEL - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 10

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 10 on 2019/10/11 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 2 GM Praggnanandhaa R 2567 IND - IM Pultinevicius Paulius 2503 LTU 7
2 15 IM Mitrabha Guha 2434 IND - 7 GM Sargsyan Shant 2580 ARM 1
3 3 IM Gholami Aryan 2554 IRI - IM Aditya Mittal 2430 IND 16
4 14 IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR 6 - 6 IM Arjun Kalyan 2483 IND 8
5 11 IM Blohberger Felix 2448 AUT 6 - 6 IM Davtyan Artur 2418 ARM 17
6 12 IM Buckels Valentin 2442 GER 6 - 6 FM Zhalmakhanov Ramazan 2374 KAZ 20
7 38 FM Sydoryka Vladyslav 2247 UKR 6 - IM Gazik Viktor 2546 SVK 4
8 28 FM Om Kharola 2328 IND - GM Iniyan P 2509 IND 5
9 26 FM Aliyev Ravan 2341 AZE - IM Rahul Srivatshav P 2460 IND 9
10 24 FM Stoleriu George 2351 ROU -   Bykov Oleg 2370 RUS 21
11 22   Wang Shixu B 2370 CHN -   Sibi Visal R 2064 IND 49
12 6 IM Gumularz Szymon 2505 POL 5 - 5 FM Stijve Theo 2293 SUI 33
13 10 IM Raghunandan Kaumandur Srihari 2449 IND 5 - 5 FM Omorjan Dejan 2252 SRB 37
14 30 FM Vanczak Tamas 2327 HUN 5 - 5 IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO 13
15 36 FM Beukema Jasper 2265 BEL 5 - 5   Kozak Antoni 2354 POL 23
16 25 FM Chylewski Patryk 2348 POL 5 - 5   Panesar Vedant 2219 IND 41
17 29 FM Garidmagnai Byambasuren 2327 MGL 5 - 5   Sambarta Banerjee 1859 IND 63
18 18 FM Manu David Suthandram R 2403 IND -   Gaurav Rajesh Zagade 2053 IND 51
19 19 IM Mendonca Leon Luke 2388 IND - AGM Vinay Thomas Abraham 1971 IND 55
20 47   Arjun C Krishnamachari 2123 IND -   Manish Anto Cristiano F 2320 IND 31
21 62   Theekshana H G Denuwan 1886 SRI -   Srijit Paul 2317 IND 32
22 34 CM Sezdbekov Ruslan 2271 KGZ -   Timoshin Andrei 2270 EST 35
23 42 FM Donoso Diaz Sebastian 2203 CHI - 4 FM Sramek Vojtech 2221 CZE 40
24 46 WIM Harshita Guddanti 2123 IND 4 - 4   Kizatbay Abyl 2160 NOR 43
25 48   Brikers Aleksandrs 2091 LAT 4 - 4 FM Vatsal Singhania 2157 IND 44
26 58   Elashvili Giorgi 1937 GEO 4 - 4   Kocak Can 2029 TUR 53
27 64 AGM Wang Jake 1853 USA -   Botta Massimiliano 2239 ITA 39
28 45 FM Zrikem Nassim 2125 MAR -   Kamdar Aparva 1775 IND 71
29 61   Hsu Hsuan-Ming 1901 TPE -   Varga Lukas 2011 SVK 54
30 70   Mohit Kumar Soni 1788 IND -   Vaibhav Jayant Raut 1946 IND 57
31 68   Saypuri Srithan 1833 IND - CM Nayem Haque 1911 BAN 59
32 67   Raninga Aditya Himanshu 1835 CAN 3 - 3   Byrne Alex 2057 IRL 50
33 56   Praloy Sahoo 1947 IND 3 - 3   Martin Nico 1591 RSA 76
34 75   Acharya Sushan 1672 NEP 3 - 3   Samuels Ethan 1845 RSA 65
35 60   Hafstad Leif 1907 ENG 3 -   Angelov Stilian 1762 BUL 72
36 69 AGM Wang George 1812 USA - 2   Chuang James 1405 TPE 77
37 74   Du Plessis Jan 1674 RSA - 1   Coates Sam 1687 SCO 73
  66   Kumaresan Nhavin 1837 MAS - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings For Round 9

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 9

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 9 on 2019/10/10 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 5   Roebers Eline 2083 NED - WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS 4
2 3 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 6 - WIM Rakshitta Ravi 2310 IND 2
3 16 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL 6 - 6   Hakobyan Astghik 1978 ARM 11
4 8 WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ - 6   Velpula Sarayu 1717 IND 30
5 1 WIM Divya Deshmukh 2358 IND -   Poliakova Varvara 2042 BLR 7
6 29 WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS -   Wikar Martyna 1969 POL 12
7 9 WFM Dhyana Patel 1995 IND 5 -   Sulyok Eszter 1893 HUN 18
8 19   De Rycke Tyani 1891 BEL 5 - 5 WFM Omonova Umida 2078 UZB 6
9 15   Ishvi Aggarwal 1935 IND 5 - 5 WCM Obada Ema 1987 ROU 10
10 13 WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 5 - 5   Bhagyashree Patil 1802 IND 26
11 21 WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR 5 - 5   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ 14
12 50   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND -   Lhotska Anna 1897 CZE 17
13 20 WFM Cai Boheng 1853 CHN -   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI 34
14 23 WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA - AGM Renganayaki V 1641 IND 37
15 44   Ray Hiya 1596 WLS -   Ruseva Eva 1813 BUL 24
16 27   Alekseenko Mariya 1767 RUS -   Boramanikar Tanisha S 1607 IND 43
17 33   Zhuang Yongzhe 1696 SUI -   Ananya Arumbakkam 1583 IND 45
18 28 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 4 - 4   Dalal Aashi 1525 IND 51
19 32   Bevanda Ema 1710 CRO 4 - 4 WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS 67
20 48   Femil Chelladurai 1544 IND 4 - 4 WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 35
21 62   Rebecca Jesumarian 1422 IND 4 - 4 WCM Tsukerman Julia 1643 CAN 36
22 52   Kheerthi Ganta 1520 IND 4 - 4   Yash Jyoti Bir 1640 IND 38
23 57 WCM Patel Riddhi R 1473 IND 4 - 4   Marium Fatima 1628 IND 41
24 82   Mohanselvan Adeti 0 USA 4 - 4   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 46
25 76   Zubova Darja 1255 LAT 4 - WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI 42
26 64   Akshaya Rajaraman 1408 IND -   Karimli Zhala 1490 AZE 55
27 66   Ranka Srushti 1372 IND -   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ 59
28 60   Hollmerus Elisabet 1471 FIN -   Agrawal Aanya 1417 IND 63
29 68   Smirnova Jekaterina 1366 EST -   Adreeja Sinha 1463 IND 61
30 70   Diya Jain 1359 IND - 3   Doll Rebecca 1828 GER 22
31 31   Dakic Marta 1713 SRB 3 - 3   Ong Zhiwei 1517 MAS 53
32 69   Premanath Prasansa 1360 SRI 3 - 3   Woods Charisse 1634 USA 40
33 73   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN 3 - 3 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 47
34 49   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR - 3   Dolakidze Mariam 1473 GEO 58
35 74   Natura Bethi 1274 IND -   Cassi Elisa 1803 ITA 25
36 39   Croisille Shanti 1639 FRA -   Dalli Shriya Reddy 1401 IND 65
37 54   Ananya Parikh 1499 USA -   D`souza Carina 1330 CAN 71
38 56   Larre Linnea 1475 NOR -   Tamang Marshal 1180 NEP 78
39 79 WCM Ismail Imaan 1167 RSA 2 -   Rhythm Singhal 1272 IND 75
40 81   Horn Lure 1150 NAM 1 -   Schonken Christina 1166 RSA 80
  77   Meiyappan Kavya 1229 USA 2 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 9

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 9 on 2019/10/10 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 WCM Garifullina Leya 2330 RUS 7 - 6 WFM Salonika Saina 2051 IND 11
2 14 WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND - 7 WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ 4
3 5 WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS - WFM Mahdian Anousha 2103 IRI 7
4 9 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU - WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS 6
5 12 WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE - WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB 8
6 19   Kvendseth Thyra 1989 NOR 5 -   Zhang Xiao 2053 CHN 10
7 43 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 5 - 5 WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE 2
8 3 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 5 - 5   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 42
9 36 WFM Noshin Anjum 1793 BAN 5 - 5 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN 22
10 23   Moncada Correa Sara 1939 COL 5 - 5 WFM Savitha Shri B 1916 IND 24
11 17   Juhasz Judit 2004 HUN -   Divyabharathi Masanam 1636 IND 47
12 58   Anushka Gupta 1541 IND - WFM Lakshmi C 1859 IND 28
13 29   Nasybullina Dayana 1858 RUS -   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI 51
14 33   Mehendi Sil 1812 IND -   Grigorchuk Katerina 1593 UKR 53
15 45 WCM Arushi Kotwal 1657 IND -   Achaya Vijayan 1585 IND 54
16 13 WFM Jain Nityata 2029 IND 4 - 4 WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 30
17 41   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 4 - 4   Djidjeli Sarah 2017 FRA 15
18 16 WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ 4 - 4   Tomcikova Dominika 1845 SVK 31
19 25   Maione Melissa 1912 ITA 4 - 4   Poorna Sri M.K 1787 IND 37
20 59   Engibaryan Yana 1509 GEO 4 - 4 FM Jarocka Liwia 1899 POL 26
21 52   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM -   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND 18
22 20   Golsta Madara 1987 LAT -   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI 50
23 21   Tamrazyan Gohar 1955 SUI -   Upase Riddhi 1343 IND 64
24 27   Skaslien Ingrid 1875 NOR -   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND 56
25 39   Meenatchi Rajam V 1764 IND -   Ge Eva 1673 AUS 44
26 55   Malaikanova Aigul 1577 KGZ -   Lei Amy 1754 USA 40
27 34   Zhang Cindy 1808 USA 3 - 3   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE 65
28 49   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR 3 - 3   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND 46
29 48   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR 3 - 3   Thakare Seeya 1496 IND 60
30 38   Otrubova Kristyna 1766 CZE -   Azal Nasir 1394 IND 62
31 61   Epa W Buthmi J 1492 SRI - 2   Khamboo Luice 0 NEP 69
32 57   Bitkova Elizavetta 1543 EST 2 -   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE 68
33 67   Wang Zihan Eva 1248 TPE - 2   Khushi M Hombal 1387 IND 63
34 70   Steyn Joharina 0 NAM 1 - 2   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 66

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 9

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 9 on 2019/10/10 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 WIM Shuvalova Polina 2412 RUS - 6 WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS 7
2 3 FM Schulze Lara 2327 GER 6 - 6 WIM Vantika Agrawal 2283 IND 6
3 2 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL - 6   Yan Tianqi 2236 CHN 10
4 4 WFM Afonasieva Anna 2312 RUS - WFM Urh Zala 2105 SLO 19
5 5 WIM Sliwicka Alicja 2307 POL 5 - WFM Makhija Aashna 2084 IND 21
6 11 WFM Harshini A 2230 IND 5 - 5 CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL 24
7 46   Toshali V 1868 IND 5 - 5 WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 13
8 18 WFM Kucharska Honorata 2114 POL 5 - 5   Andolfatto Maria 2037 ITA 28
9 9 WIM Muetsch Annmarie 2266 GER - 5 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI 25
10 27 WFM Khachatryan Anna 2044 ARM - WFM Radeva Viktoria 2277 BUL 8
11 12 WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR - WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE 33
12 14 WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA -   Golub Nikolina 1899 CRO 43
13 35 WCM Jyothsna L 1995 IND - WFM Tarini Goyal 2128 IND 17
14 37 WFM Sanskriti Goyal 1980 IND -   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 22
15 26   Swiech Joanna 2054 POL - WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP 34
16 38   Pandey Srishti 1963 IND - 4   Priyanka K 2173 IND 15
17 23   Nestorovic Katarina 2073 SRB 4 - 4   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 36
18 29 WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI 4 - 4 WFM Sankova Stella 1926 SVK 39
19 40   Simkunaite Gabija 1926 LTU 4 - 4   Azali Tannaz 2022 IRI 31
20 42   Onur Cigdem 1913 TUR 4 - WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE 30
21 16 WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN - WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE 57
22 50   Tejasvi M 1732 IND - WFM Sowa Wiktoria 2016 POL 32
23 41   Srimathi R 1914 IND -   Heydarova Aytaj 1879 AZE 45
24 48   Rindhiya V 1817 IND - 3 WFM Tanishka Kotia 2090 IND 20
25 58   Tadmor Maya 1546 ISR 3 - 3   Kaur Palkin 1889 IND 44
26 60   Yuti Mayur Patel 1457 IND 3 - 3   Kostava Elene 1833 GEO 47
27 62 WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 3 - 3   Golsta Ramona 1690 LAT 53
28 55   Nomozova Holida 1668 UZB - 3   Varshita Jain 1420 IND 61
29 59   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI -   Garima Gaurav 1695 IND 51
30 49   Greibrokk Maria 1776 NOR 2 - 2   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 54
31 56   Usupbekova Zarina 1661 KGZ 2 - 2   Tamang Tejeswini 0 NEP 65
32 64   Campbell Penny 0 NAM 0 - 2   Krishna Taori 1263 IND 63

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 9

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 9 on 2019/10/10 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 55   Abinandhan R 1830 IND 7 - IM Suleymanli Aydin 2426 AZE 3
2 1 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND 6 - 6 FM Morgunov Marc 2280 AUT 13
3 60   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE 6 - 6 FM Chyzy Jakub 2327 POL 8
4 53   Shah Jeet 1844 IND 6 - 6 FM Srihari L R 2283 IND 12
5 20 CM Luczak Filip 2136 POL - FM Murzin Volodar 2433 RUS 2
6 4 FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS -   Samant Aditya S 2334 IND 6
7 17   Kolay Alex 2164 USA - FM Pranav Anand 2351 IND 5
8 24   Manish Kumar (2006) 2108 IND 5 -   Jain Kashish Manoj 1930 IND 42
9 34   Wu Logan 1994 USA 5 - 5   Pranav V 2308 IND 10
10 39   Davtyan Arsen 1942 ARM 5 - 5 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER 16
11 29   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 5 - 5   Sun Jiajun 1966 CHN 38
12 41   Ayush Sharma 1939 IND 5 - 5   Laux Dominik 2015 GER 30
13 7 FM Petkov Momchil 2333 BUL -   Sahakyan Aleks 1991 ARM 36
14 11 FM Tadic Stefan 2295 SRB -   Srikrishnan P 1929 IND 43
15 14 FM Aaryan Varshney 2239 IND -   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 45
16 19   Colbow Collin 2148 GER - CM Kadam Om Manish 1872 IND 50
17 57 AGM Vignesh N 1824 IND -   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE 26
18 28   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB -   Degenbaev Aziz 1757 KGZ 67
19 65   Laohawirapap Prin 1774 THA -   Dhrupad Kashyap 2000 IND 33
20 15   Arhan Chethan Anand 2167 IND 4 - 4 AIM Greicius Pijus 1779 LTU 64
21 21   Poltorak Sebastian 2130 POL 4 - 4   Adireddy Tarun 1706 IND 72
22 63   Smit Devon 1785 RSA 4 - 4   Pham Khoi 2121 NED 22
23 27   Bochnicka Vladimir 2053 SVK 4 - 4   Ayan Pal 1706 IND 73
24 31   Fardet Elouan 2010 FRA 4 - 4   Shah Moxit J 1579 IND 82
25 37   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 4 - 4 CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE 54
26 47   Vinay R Jumani 1900 IND 4 - 4   Potawad Anirudhha 1914 IND 46
27 9 FM Borhy Marcell 2321 HUN -   Morris Byron 1807 AUS 59
28 35 CM Kondakov Adrian 1991 USA -   Hussain Adam 1594 ENG 81
29 68   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS - CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE 40
30 71   Novosel Lovro 1720 CRO -   Titze Leo 1927 ITA 44
31 80   Kiriella K G T S D 1608 SRI - FM De Silva L M S T 1879 SRI 48
32 78   Bansal Saahil 1611 ENG -   Aditya Varun Gampa 1879 IND 49
33 23   Huang Patrick 2120 CAN 3 -   Parth Kuntal Raval 1572 IND 84
34 32   Zeuner Ole 2006 GER 3 - 3   Zala Akshar 1574 IND 83
35 61 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 3 - 3   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 56
36 75 CM Khalifah Khaled 1644 UAE 3 - 3   Heldenbergh Nils 1810 BEL 58
37 25   Andrijashkin Deniss 2106 EST -   Moss Jasper 1408 AUS 88
38 87   Ip Weng Tou 1423 MAC -   Stijve Niels 1868 SUI 51
39 74   Mierins Emils Janis 1697 LAT -   Beukema Constantijn 1864 BEL 52
40 66   Mihir Godawat 1768 IND -   Darsadze Nikoloz 1634 GEO 76
41 69   Waligora Franciszek 1737 LUX -   Ghimire Kapil 1222 NEP 90
42 70   Mckennis Darren 1729 JAM -   Atia Ben 1609 AUS 79
43 86   Maheshwari Ritvik 1506 SCO 2 -   Dadwani Sahil 1621 IND 77
44 89   Platt Jonathan 1332 NAM 1 - ACM Srinivas Atharva 1569 CAN 85

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 9

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 9 on 2019/10/10 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 8 CM Aronyak Ghosh 2380 IND 6 - 7 IM Niemann Hans Moke 2439 USA 1
2 20 CM Kushagra Mohan 2309 IND 6 - IM Makarian Rudik 2386 RUS 7
3 5 FM Daghli Arash 2387 IRI - FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO 2
4 3 IM Avila Pavas Santiago 2406 COL - IM Pogosyan Stefan 2364 RUS 13
5 23   Bilych Olexiy 2281 UKR - FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM 4
6 9 IM Raja Rithvik R 2369 IND - FM Soto Miguel Angel 2283 COL 22
7 14   Harshavardhan G B 2362 IND - IM Sankalp Gupta 2369 IND 10
8 6 FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ 5 - 5   Utsab Chatterjee 2211 IND 30
9 33   Mohamed Anees M 2126 IND 5 - 5 FM Moksh Amit Doshi 2328 IND 17
10 19 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 5 - 5 FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 31
11 36   Soham Kamotra 2091 IND 5 - 5   Turgut Aydin 2281 USA 24
12 16 FM Mis Mieszko 2345 POL - FM Hilwerda Jonas 2229 NED 27
13 39 FM Ammar Sedrani 2053 UAE - FM Stork Oliver 2314 GER 18
14 21   Wachinger Nikolas 2297 GER -   Skurniak Szymon 1997 POL 44
15 25   Raahul V S 2262 IND -   Mcgowan Cameron 2221 AUS 28
16 32   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU -   Akshit Kumar J 1912 IND 54
17 11 FM Talukdar Rohan 2369 CAN 4 - 4   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL 46
18 15 FM Manafov Vugar 2357 AZE 4 - 4   Atri Chattopadhyay 1920 IND 52
19 51 FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI 4 - 4 FM Ajay Karthikeyan 2214 IND 29
20 55   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI 4 - 4   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 34
21 59   Soham Dey 1865 IND 4 - 4   Karthik Sai Ch 2046 IND 40
22 42   Goderdzishvili Giga 2038 GEO 4 - 4   Rohnit G Amin 1772 IND 66
23 45   Bagvilas Lukas 1983 LTU 4 - 4   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 74
24 61 CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL - FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR 12
25 26   Wartiovaara Oliver 2232 FIN -   Troselj Ivan 1878 CRO 58
26 35   Fuglestein Sander 2091 NOR -   Wu Hao 1835 CHN 62
27 77   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN -   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND 48
28 56   Pellicoro Fabian 1890 SUI -   Krivenko Dion 1938 EST 50
29 41   Zetocha Adrian 2043 SVK 3 -   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO 73
30 37   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ 3 - 3   Bartakke Aditya 1864 IND 60
31 53   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 3 - 3   Stankovic Milos M 2063 SRB 38
32 43   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 3 - 3 AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS 63
33 69   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ 3 - 3   Kanishk S K 1939 IND 49
34 57   Martirosyan Ara 1878 CZE -   Dinham James 1589 RSA 70
35 76   Gaoseb Manfredo 1497 NAM -   Sulaymonov Elbek 1808 UZB 64
36 65   Liveyns Rune 1773 BEL -   Dhoot Vinit 1572 IND 72
37 68   Amatya Pramit 1719 NEP -   Jingjang Shin 1584 THA 71
38 75   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 2 - 1   Wu Henry 1320 TPE 78
  67   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT 2 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 9

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 9 on 2019/10/10 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 14 IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR 6 - GM Praggnanandhaa R 2567 IND 2
2 1 GM Sargsyan Shant 2580 ARM 6 - IM Gholami Aryan 2554 IRI 3
3 15 IM Mitrabha Guha 2434 IND 6 - IM Blohberger Felix 2448 AUT 11
4 7 IM Pultinevicius Paulius 2503 LTU - IM Gazik Viktor 2546 SVK 4
5 17 IM Davtyan Artur 2418 ARM - FM Sydoryka Vladyslav 2247 UKR 38
6 16 IM Aditya Mittal 2430 IND - 5 IM Raghunandan Kaumandur Srihari 2449 IND 10
7 5 GM Iniyan P 2509 IND 5 - 5 FM Stoleriu George 2351 ROU 24
8 8 IM Arjun Kalyan 2483 IND 5 - 5 FM Chylewski Patryk 2348 POL 25
9 13 IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO 5 - 5 IM Buckels Valentin 2442 GER 12
10 29 FM Garidmagnai Byambasuren 2327 MGL 5 - 5 FM Zhalmakhanov Ramazan 2374 KAZ 20
11 21   Bykov Oleg 2370 RUS 5 - 5 FM Aliyev Ravan 2341 AZE 26
12 49   Sibi Visal R 2064 IND 5 - IM Gumularz Szymon 2505 POL 6
13 9 IM Rahul Srivatshav P 2460 IND - FM Donoso Diaz Sebastian 2203 CHI 42
14 55 AGM Vinay Thomas Abraham 1971 IND -   Wang Shixu B 2370 CHN 22
15 32   Srijit Paul 2317 IND - FM Om Kharola 2328 IND 28
16 63   Sambarta Banerjee 1859 IND - FM Vanczak Tamas 2327 HUN 30
17 41   Panesar Vedant 2219 IND - 4 FM Manu David Suthandram R 2403 IND 18
18 51   Gaurav Rajesh Zagade 2053 IND 4 - 4 IM Mendonca Leon Luke 2388 IND 19
19 23   Kozak Antoni 2354 POL 4 - 4 WIM Harshita Guddanti 2123 IND 46
20 33 FM Stijve Theo 2293 SUI 4 - 4 FM Sramek Vojtech 2221 CZE 40
21 44 FM Vatsal Singhania 2157 IND 4 - 4 FM Beukema Jasper 2265 BEL 36
22 37 FM Omorjan Dejan 2252 SRB 4 - 4   Brikers Aleksandrs 2091 LAT 48
23 31   Manish Anto Cristiano F 2320 IND -   Hsu Hsuan-Ming 1901 TPE 61
24 57   Vaibhav Jayant Raut 1946 IND - CM Sezdbekov Ruslan 2271 KGZ 34
25 35   Timoshin Andrei 2270 EST -   Mohit Kumar Soni 1788 IND 70
26 43   Kizatbay Abyl 2160 NOR -   Elashvili Giorgi 1937 GEO 58
27 59 CM Nayem Haque 1911 BAN -   Arjun C Krishnamachari 2123 IND 47
28 50   Byrne Alex 2057 IRL 3 -   Theekshana H G Denuwan 1886 SRI 62
29 68   Saypuri Srithan 1833 IND 3 - 3 FM Zrikem Nassim 2125 MAR 45
30 53   Kocak Can 2029 TUR 3 - 3   Praloy Sahoo 1947 IND 56
31 39   Botta Massimiliano 2239 ITA - 3   Raninga Aditya Himanshu 1835 CAN 67
32 54   Varga Lukas 2011 SVK - AGM Wang George 1812 USA 69
33 76   Martin Nico 1591 RSA -   Hafstad Leif 1907 ENG 60
34 64 AGM Wang Jake 1853 USA -   Du Plessis Jan 1674 RSA 74
35 71   Kamdar Aparva 1775 IND -   Kumaresan Nhavin 1837 MAS 66
36 65   Samuels Ethan 1845 RSA 2 - 2   Chuang James 1405 TPE 77
37 73   Coates Sam 1687 SCO 1 - 2   Acharya Sushan 1672 NEP 75
  72   Angelov Stilian 1762 BUL - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings For Round 8

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 8

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 8 on 2019/10/09 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 2 WIM Rakshitta Ravi 2310 IND 6 - 6 WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS 4
2 11   Hakobyan Astghik 1978 ARM - 6   Roebers Eline 2083 NED 5
3 30   Velpula Sarayu 1717 IND 5 - WIM Divya Deshmukh 2358 IND 1
4 3 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 5 - 5 WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 13
5 16 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL 5 - 5 WFM Dhyana Patel 1995 IND 9
6 6 WFM Omonova Umida 2078 UZB - WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR 21
7 7   Poliakova Varvara 2042 BLR - WFM Cai Boheng 1853 CHN 20
8 37 AGM Renganayaki V 1641 IND - WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ 8
9 12   Wikar Martyna 1969 POL - WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA 23
10 17   Lhotska Anna 1897 CZE - WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS 29
11 18   Sulyok Eszter 1893 HUN -   Zhuang Yongzhe 1696 SUI 33
12 10 WCM Obada Ema 1987 ROU 4 - 4 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 28
13 14   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ 4 - 4   Bevanda Ema 1710 CRO 32
14 38   Yash Jyoti Bir 1640 IND 4 - 4   Ishvi Aggarwal 1935 IND 15
15 46   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 4 - 4   De Rycke Tyani 1891 BEL 19
16 24   Ruseva Eva 1813 BUL 4 - 4   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND 50
17 26   Bhagyashree Patil 1802 IND 4 - 4   Femil Chelladurai 1544 IND 48
18 55   Karimli Zhala 1490 AZE -   Alekseenko Mariya 1767 RUS 27
19 34   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI -   Ranka Srushti 1372 IND 66
20 51   Dalal Aashi 1525 IND - WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 35
21 36 WCM Tsukerman Julia 1643 CAN - WCM Patel Riddhi R 1473 IND 57
22 41   Marium Fatima 1628 IND -   Mohanselvan Adeti 0 USA 82
23 43   Boramanikar Tanisha S 1607 IND -   Diya Jain 1359 IND 70
24 59   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ -   Ray Hiya 1596 WLS 44
25 45   Ananya Arumbakkam 1583 IND -   Akshaya Rajaraman 1408 IND 64
26 22   Doll Rebecca 1828 GER 3 - 3   Kheerthi Ganta 1520 IND 52
27 40   Woods Charisse 1634 USA 3 - 3   Rebecca Jesumarian 1422 IND 62
28 42 WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI 3 - 3   Smirnova Jekaterina 1366 EST 68
29 47 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 3 - 3   Zubova Darja 1255 LAT 76
30 67 WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS 3 -   Croisille Shanti 1639 FRA 39
31 63   Agrawal Aanya 1417 IND -   Ananya Parikh 1499 USA 54
32 58   Dolakidze Mariam 1473 GEO -   Premanath Prasansa 1360 SRI 69
33 71   D`souza Carina 1330 CAN -   Hollmerus Elisabet 1471 FIN 60
34 61   Adreeja Sinha 1463 IND -   Natura Bethi 1274 IND 74
35 73   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN - 2   Larre Linnea 1475 NOR 56
36 25   Cassi Elisa 1803 ITA 2 - 2   Rhythm Singhal 1272 IND 75
37 31   Dakic Marta 1713 SRB 2 - 2   Meiyappan Kavya 1229 USA 77
38 53   Ong Zhiwei 1517 MAS 2 - 2 WCM Ismail Imaan 1167 RSA 79
39 80   Schonken Christina 1166 RSA -   Dalli Shriya Reddy 1401 IND 65
40 78   Tamang Marshal 1180 NEP - 1   Horn Lure 1150 NAM 81
  49   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 8

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 8 on 2019/10/09 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 4 WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ 6 - WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU 9
2 2 WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE 5 - 6 WCM Garifullina Leya 2330 RUS 1
3 7 WFM Mahdian Anousha 2103 IRI - 5 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 3
4 6 WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS 5 - 5 WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND 14
5 22 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN 5 - 5 WFM Salonika Saina 2051 IND 11
6 51   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI - WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS 5
7 8 WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB -   Juhasz Judit 2004 HUN 17
8 10   Zhang Xiao 2053 CHN -   Mehendi Sil 1812 IND 33
9 54   Achaya Vijayan 1585 IND - WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE 12
10 36 WFM Noshin Anjum 1793 BAN 4 - 4 WFM Jain Nityata 2029 IND 13
11 31   Tomcikova Dominika 1845 SVK 4 - 4   Kvendseth Thyra 1989 NOR 19
12 37   Poorna Sri M.K 1787 IND 4 - 4   Moncada Correa Sara 1939 COL 23
13 24 WFM Savitha Shri B 1916 IND 4 - 4   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 41
14 42   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 4 - 4   Maione Melissa 1912 ITA 25
15 30 WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 4 - 4 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 43
16 15   Djidjeli Sarah 2017 FRA - 4   Divyabharathi Masanam 1636 IND 47
17 18   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND - WCM Arushi Kotwal 1657 IND 45
18 53   Grigorchuk Katerina 1593 UKR -   Skaslien Ingrid 1875 NOR 27
19 28 WFM Lakshmi C 1859 IND -   Malaikanova Aigul 1577 KGZ 55
20 44   Ge Eva 1673 AUS -   Nasybullina Dayana 1858 RUS 29
21 58   Anushka Gupta 1541 IND -   Nanditha V 1800 IND 35
22 46   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND 3 - 3 WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ 16
23 26 FM Jarocka Liwia 1899 POL 3 - 3   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR 48
24 34   Zhang Cindy 1808 USA 3 - 3   Engibaryan Yana 1509 GEO 59
25 50   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI 3 - 3   Meenatchi Rajam V 1764 IND 39
26 40   Lei Amy 1754 USA 3 - 3   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM 52
27 62   Azal Nasir 1394 IND -   Golsta Madara 1987 LAT 20
28 21   Tamrazyan Gohar 1955 SUI -   Otrubova Kristyna 1766 CZE 38
29 64   Upase Riddhi 1343 IND -   Epa W Buthmi J 1492 SRI 61
30 56   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND - 2   Bitkova Elizavetta 1543 EST 57
31 69   Khamboo Luice 0 NEP 2 - 2   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR 49
32 60   Thakare Seeya 1496 IND 2 - 2   Khushi M Hombal 1387 IND 63
33 65   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE 2 -   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE 68
34 66   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 1 -   Wang Zihan Eva 1248 TPE 67
  70   Steyn Joharina 0 NAM 0 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 8

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 8 on 2019/10/09 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 6 WIM Vantika Agrawal 2283 IND - 6 WIM Shuvalova Polina 2412 RUS 1
2 4 WFM Afonasieva Anna 2312 RUS 5 - FM Schulze Lara 2327 GER 3
3 10   Yan Tianqi 2236 CHN 5 - 5 WIM Sliwicka Alicja 2307 POL 5
4 13 WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 5 - 5 WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS 7
5 2 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL - WFM Khachatryan Anna 2044 ARM 27
6 19 WFM Urh Zala 2105 SLO - WIM Muetsch Annmarie 2266 GER 9
7 46   Toshali V 1868 IND - WFM Harshini A 2230 IND 11
8 21 WFM Makhija Aashna 2084 IND - WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA 14
9 25 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI - WFM Kucharska Honorata 2114 POL 18
10 8 WFM Radeva Viktoria 2277 BUL 4 - 4 WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE 33
11 17 WFM Tarini Goyal 2128 IND 4 - 4 WFM Sanskriti Goyal 1980 IND 37
12 22   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 4 - 4   Pandey Srishti 1963 IND 38
13 28   Andolfatto Maria 2037 ITA 4 - 4   Nestorovic Katarina 2073 SRB 23
14 24 CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL 4 - 4 WFM Sankova Stella 1926 SVK 39
15 43   Golub Nikolina 1899 CRO 4 - 4   Swiech Joanna 2054 POL 26
16 32 WFM Sowa Wiktoria 2016 POL - WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR 12
17 31   Azali Tannaz 2022 IRI -   Priyanka K 2173 IND 15
18 34 WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP - WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN 16
19 30 WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE - WCM Jyothsna L 1995 IND 35
20 20 WFM Tanishka Kotia 2090 IND 3 - 3   Onur Cigdem 1913 TUR 42
21 47   Kostava Elene 1833 GEO 3 - 3 WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI 29
22 58   Tadmor Maya 1546 ISR 3 - 3   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 36
23 61   Varshita Jain 1420 IND 3 - 3   Simkunaite Gabija 1926 LTU 40
24 57 WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE 3 - 3   Srimathi R 1914 IND 41
25 44   Kaur Palkin 1889 IND - 3   Tejasvi M 1732 IND 50
26 45   Heydarova Aytaj 1879 AZE -   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI 59
27 51   Garima Gaurav 1695 IND -   Rindhiya V 1817 IND 48
28 53   Golsta Ramona 1690 LAT 2 -   Nomozova Holida 1668 UZB 55
29 54   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 2 - 2 WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 62
30 63   Krishna Taori 1263 IND 2 - 2   Yuti Mayur Patel 1457 IND 60
31 56   Usupbekova Zarina 1661 KGZ -   Greibrokk Maria 1776 NOR 49
32 65   Tamang Tejeswini 0 NEP 1 - 0   Campbell Penny 0 NAM 64

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 8

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 8 on 2019/10/09 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 12 FM Srihari L R 2283 IND 6 - 6   Abinandhan R 1830 IND 55
2 13 FM Morgunov Marc 2280 AUT - 6 IM Suleymanli Aydin 2426 AZE 3
3 1 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND -   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE 60
4 5 FM Pranav Anand 2351 IND 5 - 5 CM Luczak Filip 2136 POL 20
5 8 FM Chyzy Jakub 2327 POL 5 - 5   Wu Logan 1994 USA 34
6 16 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER 5 - 5   Shah Jeet 1844 IND 53
7 2 FM Murzin Volodar 2433 RUS - 5   Ayush Sharma 1939 IND 41
8 4 FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS - CM Nikhil Magizhnan 2160 IND 18
9 6   Samant Aditya S 2334 IND -   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB 28
10 10   Pranav V 2308 IND -   Manish Kumar (2006) 2108 IND 24
11 42   Jain Kashish Manoj 1930 IND - FM Tadic Stefan 2295 SRB 11
12 33   Dhrupad Kashyap 2000 IND -   Kolay Alex 2164 USA 17
13 38   Sun Jiajun 1966 CHN - 4 FM Aaryan Varshney 2239 IND 14
14 30   Laux Dominik 2015 GER 4 - 4   Arhan Chethan Anand 2167 IND 15
15 36   Sahakyan Aleks 1991 ARM 4 - 4   Colbow Collin 2148 GER 19
16 22   Pham Khoi 2121 NED 4 - 4   Davtyan Arsen 1942 ARM 39
17 26   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE 4 - 4   Laohawirapap Prin 1774 THA 65
18 73   Ayan Pal 1706 IND 4 - 4   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 29
19 48 FM De Silva L M S T 1879 SRI - FM Petkov Momchil 2333 BUL 7
20 50 CM Kadam Om Manish 1872 IND - FM Borhy Marcell 2321 HUN 9
21 54 CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE -   Poltorak Sebastian 2130 POL 21
22 64 AIM Greicius Pijus 1779 LTU -   Bochnicka Vladimir 2053 SVK 27
23 72   Adireddy Tarun 1706 IND -   Fardet Elouan 2010 FRA 31
24 67   Degenbaev Aziz 1757 KGZ - CM Kondakov Adrian 1991 USA 35
25 40 CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE -   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 45
26 43   Srikrishnan P 1929 IND -   Kiriella K G T S D 1608 SRI 80
27 44   Titze Leo 1927 ITA - AGM Vignesh N 1824 IND 57
28 82   Shah Moxit J 1579 IND 3 - 3   Huang Patrick 2120 CAN 23
29 83   Zala Akshar 1574 IND 3 - 3   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 37
30 46   Potawad Anirudhha 1914 IND 3 - 3 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 61
31 58   Heldenbergh Nils 1810 BEL 3 - 3   Vinay R Jumani 1900 IND 47
32 56   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 3 - 3   Smit Devon 1785 RSA 63
33 49   Aditya Varun Gampa 1879 IND - 3 CM Khalifah Khaled 1644 UAE 75
34 52   Beukema Constantijn 1864 BEL -   Bansal Saahil 1611 ENG 78
35 59   Morris Byron 1807 AUS -   Dadwani Sahil 1621 IND 77
36 81   Hussain Adam 1594 ENG -   Mihir Godawat 1768 IND 66
37 88   Moss Jasper 1408 AUS -   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS 68
38 84   Parth Kuntal Raval 1572 IND -   Waligora Franciszek 1737 LUX 69
39 90   Ghimire Kapil 1222 NEP -   Novosel Lovro 1720 CRO 71
40 79   Atia Ben 1609 AUS 2 - 2   Andrijashkin Deniss 2106 EST 25
41 32   Zeuner Ole 2006 GER 2 - 2   Maheshwari Ritvik 1506 SCO 86
42 76   Darsadze Nikoloz 1634 GEO 2 - 2   Mierins Emils Janis 1697 LAT 74
43 85 ACM Srinivas Atharva 1569 CAN -   Ip Weng Tou 1423 MAC 87
44 51   Stijve Niels 1868 SUI - 1   Platt Jonathan 1332 NAM 89
  70   Mckennis Darren 1729 JAM - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 8

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 8 on 2019/10/09 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 22 FM Soto Miguel Angel 2283 COL - 6 IM Niemann Hans Moke 2439 USA 1
2 7 IM Makarian Rudik 2386 RUS -   Bilych Olexiy 2281 UKR 23
3 4 FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM 5 - CM Aronyak Ghosh 2380 IND 8
4 13 IM Pogosyan Stefan 2364 RUS 5 - 5 IM Raja Rithvik R 2369 IND 9
5 17 FM Moksh Amit Doshi 2328 IND 5 - 5 CM Kushagra Mohan 2309 IND 20
6 2 FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO - FM Mis Mieszko 2345 POL 16
7 44   Skurniak Szymon 1997 POL - IM Avila Pavas Santiago 2406 COL 3
8 27 FM Hilwerda Jonas 2229 NED - FM Daghli Arash 2387 IRI 5
9 10 IM Sankalp Gupta 2369 IND - FM Ammar Sedrani 2053 UAE 39
10 18 FM Stork Oliver 2314 GER -   Harshavardhan G B 2362 IND 14
11 24   Turgut Aydin 2281 USA 4 -   Wachinger Nikolas 2297 GER 21
12 46   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL 4 - 4 FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ 6
13 36   Soham Kamotra 2091 IND 4 - 4 FM Talukdar Rohan 2369 CAN 11
14 15 FM Manafov Vugar 2357 AZE 4 - 4   Mohamed Anees M 2126 IND 33
15 34   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 4 - 4 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 19
16 30   Utsab Chatterjee 2211 IND 4 - 4   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI 55
17 31 FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 4 - 4   Soham Dey 1865 IND 59
18 12 FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR -   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU 32
19 62   Wu Hao 1835 CHN -   Raahul V S 2262 IND 25
20 54   Akshit Kumar J 1912 IND -   Wartiovaara Oliver 2232 FIN 26
21 28   Mcgowan Cameron 2221 AUS -   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN 77
22 42   Goderdzishvili Giga 2038 GEO - FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI 51
23 29 FM Ajay Karthikeyan 2214 IND 3 - CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL 61
24 40   Karthik Sai Ch 2046 IND 3 - 3   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 53
25 66   Rohnit G Amin 1772 IND 3 - 3   Zetocha Adrian 2043 SVK 41
26 52   Atri Chattopadhyay 1920 IND 3 - 3   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 43
27 63 AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS 3 - 3   Bagvilas Lukas 1983 LTU 45
28 48   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND 3 - 3   Pellicoro Fabian 1890 SUI 56
29 74   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 3 - 3   Kanishk S K 1939 IND 49
30 72   Dhoot Vinit 1572 IND -   Fuglestein Sander 2091 NOR 35
31 38   Stankovic Milos M 2063 SRB -   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ 69
32 50   Krivenko Dion 1938 EST -   Amatya Pramit 1719 NEP 68
33 73   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO -   Martirosyan Ara 1878 CZE 57
34 58   Troselj Ivan 1878 CRO -   Dinham James 1589 RSA 70
35 67   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT 2 - 2   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ 37
36 60   Bartakke Aditya 1864 IND 2 - 2   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 75
37 71   Jingjang Shin 1584 THA 2 - 2   Liveyns Rune 1773 BEL 65
38 64   Sulaymonov Elbek 1808 UZB - 1   Wu Henry 1320 TPE 78
  76   Gaoseb Manfredo 1497 NAM - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 8

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 8 on 2019/10/09 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 3 IM Gholami Aryan 2554 IRI 6 - IM Mitrabha Guha 2434 IND 15
2 2 GM Praggnanandhaa R 2567 IND - 5 GM Iniyan P 2509 IND 5
3 24 FM Stoleriu George 2351 ROU 5 - 5 GM Sargsyan Shant 2580 ARM 1
4 4 IM Gazik Viktor 2546 SVK 5 - 5 IM Davtyan Artur 2418 ARM 17
5 11 IM Blohberger Felix 2448 AUT 5 - 5 IM Aditya Mittal 2430 IND 16
6 25 FM Chylewski Patryk 2348 POL 5 - 5 IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR 14
7 22   Wang Shixu B 2370 CHN - IM Pultinevicius Paulius 2503 LTU 7
8 38 FM Sydoryka Vladyslav 2247 UKR - IM Rahul Srivatshav P 2460 IND 9
9 12 IM Buckels Valentin 2442 GER -   Bykov Oleg 2370 RUS 21
10 20 FM Zhalmakhanov Ramazan 2374 KAZ - IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO 13
11 30 FM Vanczak Tamas 2327 HUN 4 - 4 IM Gumularz Szymon 2505 POL 6
12 36 FM Beukema Jasper 2265 BEL 4 - 4 IM Arjun Kalyan 2483 IND 8
13 10 IM Raghunandan Kaumandur Srihari 2449 IND 4 - 4 FM Vatsal Singhania 2157 IND 44
14 18 FM Manu David Suthandram R 2403 IND 4 - 4 FM Garidmagnai Byambasuren 2327 MGL 29
15 19 IM Mendonca Leon Luke 2388 IND 4 - 4   Sibi Visal R 2064 IND 49
16 26 FM Aliyev Ravan 2341 AZE 4 - 4   Gaurav Rajesh Zagade 2053 IND 51
17 28 FM Om Kharola 2328 IND 4 - 4   Sambarta Banerjee 1859 IND 63
18 40 FM Sramek Vojtech 2221 CZE -   Kozak Antoni 2354 POL 23
19 42 FM Donoso Diaz Sebastian 2203 CHI -   Manish Anto Cristiano F 2320 IND 31
20 32   Srijit Paul 2317 IND -   Arjun Gupta 2041 IND 52
21 48   Brikers Aleksandrs 2091 LAT - FM Stijve Theo 2293 SUI 33
22 62   Theekshana H G Denuwan 1886 SRI -   Panesar Vedant 2219 IND 41
23 45 FM Zrikem Nassim 2125 MAR 3 - AGM Vinay Thomas Abraham 1971 IND 55
24 56   Praloy Sahoo 1947 IND 3 - 3 FM Omorjan Dejan 2252 SRB 37
25 47   Arjun C Krishnamachari 2123 IND 3 - 3   Kizatbay Abyl 2160 NOR 43
26 46 WIM Harshita Guddanti 2123 IND 3 - 3   Kocak Can 2029 TUR 53
27 34 CM Sezdbekov Ruslan 2271 KGZ - AGM Wang Jake 1853 USA 64
28 60   Hafstad Leif 1907 ENG -   Timoshin Andrei 2270 EST 35
29 61   Hsu Hsuan-Ming 1901 TPE -   Botta Massimiliano 2239 ITA 39
30 50   Byrne Alex 2057 IRL -   Saypuri Srithan 1833 IND 68
31 70   Mohit Kumar Soni 1788 IND -   Varga Lukas 2011 SVK 54
32 74   Du Plessis Jan 1674 RSA -   Vaibhav Jayant Raut 1946 IND 57
33 58   Elashvili Giorgi 1937 GEO -   Kamdar Aparva 1775 IND 71
34 76   Martin Nico 1591 RSA - CM Nayem Haque 1911 BAN 59
35 67   Raninga Aditya Himanshu 1835 CAN 2 - 2   Samuels Ethan 1845 RSA 65
36 66   Kumaresan Nhavin 1837 MAS - 2   Acharya Sushan 1672 NEP 75
37 69 AGM Wang George 1812 USA -   Angelov Stilian 1762 BUL 72
38 77   Chuang James 1405 TPE 1 - 1   Coates Sam 1687 SCO 73

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings For Round 7

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 7

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 7 on 2019/10/07 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 9 WFM Dhyana Patel 1995 IND 5 - 5 WIM Rakshitta Ravi 2310 IND 2
2 4 WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS 5 - 5 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL 16
3 5   Roebers Eline 2083 NED 5 - WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR 21
4 1 WIM Divya Deshmukh 2358 IND -   Sulyok Eszter 1893 HUN 18
5 11   Hakobyan Astghik 1978 ARM - 4 WCM Obada Ema 1987 ROU 10
6 19   De Rycke Tyani 1891 BEL 4 - 4 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 3
7 20 WFM Cai Boheng 1853 CHN 4 - 4   Wikar Martyna 1969 POL 12
8 13 WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 4 - 4 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 28
9 15   Ishvi Aggarwal 1935 IND 4 - 4   Velpula Sarayu 1717 IND 30
10 37 AGM Renganayaki V 1641 IND 4 - 4   Lhotska Anna 1897 CZE 17
11 7   Poliakova Varvara 2042 BLR - 4   Bhagyashree Patil 1802 IND 26
12 44   Ray Hiya 1596 WLS - WFM Omonova Umida 2078 UZB 6
13 8 WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ -   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI 34
14 50   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND -   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ 14
15 23 WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA -   Karimli Zhala 1490 AZE 55
16 29 WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS -   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ 59
17 48   Femil Chelladurai 1544 IND -   Bevanda Ema 1710 CRO 32
18 33   Zhuang Yongzhe 1696 SUI -   Mohanselvan Adeti 0 USA 82
19 47 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 3 - 3   Ruseva Eva 1813 BUL 24
20 35 WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 3 - 3 WCM Patel Riddhi R 1473 IND 57
21 62   Rebecca Jesumarian 1422 IND 3 - 3   Yash Jyoti Bir 1640 IND 38
22 64   Akshaya Rajaraman 1408 IND 3 - 3   Boramanikar Tanisha S 1607 IND 43
23 70   Diya Jain 1359 IND 3 - 3   Ananya Arumbakkam 1583 IND 45
24 76   Zubova Darja 1255 LAT 3 - 3   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 46
25 27   Alekseenko Mariya 1767 RUS -   Agrawal Aanya 1417 IND 63
26 60   Hollmerus Elisabet 1471 FIN - WCM Tsukerman Julia 1643 CAN 36
27 71   D`souza Carina 1330 CAN -   Marium Fatima 1628 IND 41
28 74   Natura Bethi 1274 IND -   Dalal Aashi 1525 IND 51
29 52   Kheerthi Ganta 1520 IND - WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS 67
30 66   Ranka Srushti 1372 IND - 2   Dakic Marta 1713 SRB 31
31 56   Larre Linnea 1475 NOR 2 - 2   Doll Rebecca 1828 GER 22
32 68   Smirnova Jekaterina 1366 EST 2 - 2   Cassi Elisa 1803 ITA 25
33 39   Croisille Shanti 1639 FRA 2 - 2   Premanath Prasansa 1360 SRI 69
34 75   Rhythm Singhal 1272 IND 2 - 2   Woods Charisse 1634 USA 40
35 77   Meiyappan Kavya 1229 USA 2 - 2 WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI 42
36 54   Ananya Parikh 1499 USA 2 - 2   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN 73
37 61   Adreeja Sinha 1463 IND -   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR 49
38 78   Tamang Marshal 1180 NEP -   Dolakidze Mariam 1473 GEO 58
39 65   Dalli Shriya Reddy 1401 IND - 1   Ong Zhiwei 1517 MAS 53
40 81   Horn Lure 1150 NAM 1 - 1 WCM Ismail Imaan 1167 RSA 79
  80   Schonken Christina 1166 RSA ½ - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 7

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 7 on 2019/10/07 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 WCM Garifullina Leya 2330 RUS - 5 WFM Mahdian Anousha 2103 IRI 7
2 5 WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS - 5 WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ 4
3 11 WFM Salonika Saina 2051 IND - WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE 2
4 9 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU -   Mehendi Sil 1812 IND 33
5 12 WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE 4 - WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND 14
6 3 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 4 - 4 WFM Noshin Anjum 1793 BAN 36
7 37   Poorna Sri M.K 1787 IND 4 - 4 WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS 6
8 17   Juhasz Judit 2004 HUN 4 - 4   Achaya Vijayan 1585 IND 54
9 43 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 4 - 4 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN 22
10 27   Skaslien Ingrid 1875 NOR - WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB 8
11 29   Nasybullina Dayana 1858 RUS -   Zhang Xiao 2053 CHN 10
12 31   Tomcikova Dominika 1845 SVK - WFM Jain Nityata 2029 IND 13
13 15   Djidjeli Sarah 2017 FRA -   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI 51
14 19   Kvendseth Thyra 1989 NOR - WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 30
15 53   Grigorchuk Katerina 1593 UKR - 3 WFM Savitha Shri B 1916 IND 24
16 16 WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ 3 - 3   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 42
17 23   Moncada Correa Sara 1939 COL 3 - 3   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI 50
18 25   Maione Melissa 1912 ITA 3 - 3   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND 46
19 41   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 3 - 3 FM Jarocka Liwia 1899 POL 26
20 45 WCM Arushi Kotwal 1657 IND 3 - 3 WFM Lakshmi C 1859 IND 28
21 47   Divyabharathi Masanam 1636 IND 3 - 3   Lei Amy 1754 USA 40
22 55   Malaikanova Aigul 1577 KGZ 3 -   Zhang Cindy 1808 USA 34
23 38   Otrubova Kristyna 1766 CZE -   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND 18
24 20   Golsta Madara 1987 LAT -   Ge Eva 1673 AUS 44
25 35   Nanditha V 1800 IND -   Azal Nasir 1394 IND 62
26 49   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR 2 -   Anushka Gupta 1541 IND 58
27 61   Epa W Buthmi J 1492 SRI 2 - 2   Tamrazyan Gohar 1955 SUI 21
28 39   Meenatchi Rajam V 1764 IND 2 - 2   Khamboo Luice 0 NEP 69
29 63   Khushi M Hombal 1387 IND 2 - 2   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR 48
30 65   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE 2 - 2   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM 52
31 59   Engibaryan Yana 1509 GEO 2 - 2   Thakare Seeya 1496 IND 60
32 32   Tang En Xin Esther 1832 MAS - 2   Upase Riddhi 1343 IND 64
33 56   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND -   Wang Zihan Eva 1248 TPE 67
34 57   Bitkova Elizavetta 1543 EST 1 - 1   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 66
35 68   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE ½ - 0   Steyn Joharina 0 NAM 70

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 7

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 7 on 2019/10/07 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 WIM Shuvalova Polina 2412 RUS 5 - 5 WFM Afonasieva Anna 2312 RUS 4
2 3 FM Schulze Lara 2327 GER - 5 WIM Sliwicka Alicja 2307 POL 5
3 14 WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA - WIM Vantika Agrawal 2283 IND 6
4 25 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI 4 - 4 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL 2
5 7 WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS 4 - 4 CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL 24
6 10   Yan Tianqi 2236 CHN 4 - 4 WFM Radeva Viktoria 2277 BUL 8
7 9 WIM Muetsch Annmarie 2266 GER 4 - 4 WFM Makhija Aashna 2084 IND 21
8 13 WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 4 - 4   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 22
9 18 WFM Kucharska Honorata 2114 POL 4 - 4   Toshali V 1868 IND 46
10 11 WFM Harshini A 2230 IND -   Azali Tannaz 2022 IRI 31
11 27 WFM Khachatryan Anna 2044 ARM - WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN 16
12 38   Pandey Srishti 1963 IND - WFM Tarini Goyal 2128 IND 17
13 19 WFM Urh Zala 2105 SLO - WFM Sowa Wiktoria 2016 POL 32
14 26   Swiech Joanna 2054 POL - WFM Sanskriti Goyal 1980 IND 37
15 35 WCM Jyothsna L 1995 IND 3 - 3 WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR 12
16 39 WFM Sankova Stella 1926 SVK 3 - 3 WFM Tanishka Kotia 2090 IND 20
17 23   Nestorovic Katarina 2073 SRB 3 - 3 WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE 57
18 36   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 3 - 3   Andolfatto Maria 2037 ITA 28
19 29 WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI 3 - 3   Golub Nikolina 1899 CRO 43
20 33 WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE 3 - 3   Tadmor Maya 1546 ISR 58
21 15   Priyanka K 2173 IND -   Garima Gaurav 1695 IND 51
22 48   Rindhiya V 1817 IND - WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE 30
23 44   Kaur Palkin 1889 IND - WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP 34
24 41   Srimathi R 1914 IND -   Varshita Jain 1420 IND 61
25 40   Simkunaite Gabija 1926 LTU 2 - 2   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 54
26 42   Onur Cigdem 1913 TUR 2 - 2   Golsta Ramona 1690 LAT 53
27 55   Nomozova Holida 1668 UZB 2 - 2   Heydarova Aytaj 1879 AZE 45
28 62 WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 2 - 2   Kostava Elene 1833 GEO 47
29 50   Tejasvi M 1732 IND 2 - 2   Krishna Taori 1263 IND 63
30 60   Yuti Mayur Patel 1457 IND 1 -   Greibrokk Maria 1776 NOR 49
31 59   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI - 1   Tamang Tejeswini 0 NEP 65
32 64   Campbell Penny 0 NAM 0 - ½   Usupbekova Zarina 1661 KGZ 56

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 7

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 7 on 2019/10/07 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 3 IM Suleymanli Aydin 2426 AZE - 5 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND 1
2 5 FM Pranav Anand 2351 IND 5 - 5 FM Srihari L R 2283 IND 12
3 55   Abinandhan R 1830 IND 5 - FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS 4
4 13 FM Morgunov Marc 2280 AUT -   Samant Aditya S 2334 IND 6
5 20 CM Luczak Filip 2136 POL - FM Chyzy Jakub 2327 POL 8
6 60   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE -   Pranav V 2308 IND 10
7 28   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB 4 - 4 FM Murzin Volodar 2433 RUS 2
8 34   Wu Logan 1994 USA 4 - 4 FM Aaryan Varshney 2239 IND 14
9 29   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 4 - 4 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER 16
10 17   Kolay Alex 2164 USA 4 - 4   Sun Jiajun 1966 CHN 38
11 19   Colbow Collin 2148 GER 4 - 4   Ayush Sharma 1939 IND 41
12 53   Shah Jeet 1844 IND 4 - 4   Pham Khoi 2121 NED 22
13 9 FM Borhy Marcell 2321 HUN -   Dhrupad Kashyap 2000 IND 33
14 11 FM Tadic Stefan 2295 SRB - CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE 40
15 57 AGM Vignesh N 1824 IND - CM Nikhil Magizhnan 2160 IND 18
16 21   Poltorak Sebastian 2130 POL -   Jain Kashish Manoj 1930 IND 42
17 24   Manish Kumar (2006) 2108 IND - AIM Greicius Pijus 1779 LTU 64
18 65   Laohawirapap Prin 1774 THA -   Laux Dominik 2015 GER 30
19 15   Arhan Chethan Anand 2167 IND 3 - 3   Vinay R Jumani 1900 IND 47
20 61 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 3 - 3   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE 26
21 27   Bochnicka Vladimir 2053 SVK 3 - 3 CM Kadam Om Manish 1872 IND 50
22 31   Fardet Elouan 2010 FRA 3 - 3   Degenbaev Aziz 1757 KGZ 67
23 35 CM Kondakov Adrian 1991 USA 3 - 3 CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE 54
24 75 CM Khalifah Khaled 1644 UAE 3 - 3   Sahakyan Aleks 1991 ARM 36
25 37   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 3 - 3   Ayan Pal 1706 IND 73
26 39   Davtyan Arsen 1942 ARM 3 - 3   Shah Moxit J 1579 IND 82
27 45   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 3 - 3   Adireddy Tarun 1706 IND 72
28 49   Aditya Varun Gampa 1879 IND - FM Petkov Momchil 2333 BUL 7
29 23   Huang Patrick 2120 CAN -   Heldenbergh Nils 1810 BEL 58
30 59   Morris Byron 1807 AUS -   Srikrishnan P 1929 IND 43
31 68   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS -   Titze Leo 1927 ITA 44
32 83   Zala Akshar 1574 IND -   Potawad Anirudhha 1914 IND 46
33 78   Bansal Saahil 1611 ENG - FM De Silva L M S T 1879 SRI 48
34 25   Andrijashkin Deniss 2106 EST 2 -   Kiriella K G T S D 1608 SRI 80
35 77   Dadwani Sahil 1621 IND 2 - 2   Beukema Constantijn 1864 BEL 52
36 79   Atia Ben 1609 AUS 2 - 2   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 56
37 63   Smit Devon 1785 RSA 2 - 2   Darsadze Nikoloz 1634 GEO 76
38 69   Waligora Franciszek 1737 LUX 2 - 2   Moss Jasper 1408 AUS 88
39 71   Novosel Lovro 1720 CRO 2 - 2   Hussain Adam 1594 ENG 81
40 84   Parth Kuntal Raval 1572 IND -   Stijve Niels 1868 SUI 51
41 66   Mihir Godawat 1768 IND - ACM Srinivas Atharva 1569 CAN 85
42 90   Ghimire Kapil 1222 NEP -   Mckennis Darren 1729 JAM 70
43 87   Ip Weng Tou 1423 MAC - 1   Zeuner Ole 2006 GER 32
44 74   Mierins Emils Janis 1697 LAT 1 - 1   Platt Jonathan 1332 NAM 89
  86   Maheshwari Ritvik 1506 SCO 1 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 7

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 7 on 2019/10/07 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 IM Niemann Hans Moke 2439 USA 5 - IM Makarian Rudik 2386 RUS 7
2 8 CM Aronyak Ghosh 2380 IND 5 - FM Moksh Amit Doshi 2328 IND 17
3 5 FM Daghli Arash 2387 IRI - FM Soto Miguel Angel 2283 COL 22
4 20 CM Kushagra Mohan 2309 IND - IM Pogosyan Stefan 2364 RUS 13
5 23   Bilych Olexiy 2281 UKR - FM Stork Oliver 2314 GER 18
6 9 IM Raja Rithvik R 2369 IND 4 - FM Hilwerda Jonas 2229 NED 27
7 14   Harshavardhan G B 2362 IND 4 - 4 FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO 2
8 19 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 4 - 4 FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM 4
9 21   Wachinger Nikolas 2297 GER 4 - 4 IM Sankalp Gupta 2369 IND 10
10 3 IM Avila Pavas Santiago 2406 COL - 4   Turgut Aydin 2281 USA 24
11 6 FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ -   Soham Kamotra 2091 IND 36
12 11 FM Talukdar Rohan 2369 CAN - FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 31
13 39 FM Ammar Sedrani 2053 UAE - FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR 12
14 16 FM Mis Mieszko 2345 POL -   Akshit Kumar J 1912 IND 54
15 25   Raahul V S 2262 IND -   Skurniak Szymon 1997 POL 44
16 51 FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI - 3 FM Manafov Vugar 2357 AZE 15
17 26   Wartiovaara Oliver 2232 FIN 3 - 3   Goderdzishvili Giga 2038 GEO 42
18 29 FM Ajay Karthikeyan 2214 IND 3 - 3   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL 46
19 43   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 3 - 3   Utsab Chatterjee 2211 IND 30
20 33   Mohamed Anees M 2126 IND 3 - 3   Atri Chattopadhyay 1920 IND 52
21 34   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 3 - 3   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND 48
22 55   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI 3 - 3   Karthik Sai Ch 2046 IND 40
23 41   Zetocha Adrian 2043 SVK 3 - 3   Soham Dey 1865 IND 59
24 53   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 3 -   Mcgowan Cameron 2221 AUS 28
25 32   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU -   Dhoot Vinit 1572 IND 72
26 77   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN -   Fuglestein Sander 2091 NOR 35
27 49   Kanishk S K 1939 IND - AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS 63
28 61 CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL -   Krivenko Dion 1938 EST 50
29 56   Pellicoro Fabian 1890 SUI -   Rohnit G Amin 1772 IND 66
30 37   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ 2 -   Wu Hao 1835 CHN 62
31 70   Dinham James 1589 RSA 2 - 2   Stankovic Milos M 2063 SRB 38
32 45   Bagvilas Lukas 1983 LTU 2 - 2   Liveyns Rune 1773 BEL 65
33 68   Amatya Pramit 1719 NEP 2 - 2   Troselj Ivan 1878 CRO 58
34 74   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 2 - 2   Bartakke Aditya 1864 IND 60
35 57   Martirosyan Ara 1878 CZE - 2   Jingjang Shin 1584 THA 71
36 73   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO -   Sulaymonov Elbek 1808 UZB 64
37 69   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ -   Gaoseb Manfredo 1497 NAM 76
38 78   Wu Henry 1320 TPE 1 - 1   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT 67
  75   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 1 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 7

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 7 on 2019/10/07 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 1 GM Sargsyan Shant 2580 ARM - 5 GM Praggnanandhaa R 2567 IND 2
2 13 IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO - 5 IM Gholami Aryan 2554 IRI 3
3 5 GM Iniyan P 2509 IND - FM Chylewski Patryk 2348 POL 25
4 15 IM Mitrabha Guha 2434 IND - IM Buckels Valentin 2442 GER 12
5 16 IM Aditya Mittal 2430 IND - IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR 14
6 17 IM Davtyan Artur 2418 ARM - 4   Wang Shixu B 2370 CHN 22
7 44 FM Vatsal Singhania 2157 IND 4 - 4 IM Gazik Viktor 2546 SVK 4
8 8 IM Arjun Kalyan 2483 IND 4 - 4 FM Stoleriu George 2351 ROU 24
9 49   Sibi Visal R 2064 IND 4 - 4 IM Blohberger Felix 2448 AUT 11
10 6 IM Gumularz Szymon 2505 POL - FM Aliyev Ravan 2341 AZE 26
11 7 IM Pultinevicius Paulius 2503 LTU - FM Donoso Diaz Sebastian 2203 CHI 42
12 9 IM Rahul Srivatshav P 2460 IND -   Srijit Paul 2317 IND 32
13 51   Gaurav Rajesh Zagade 2053 IND - IM Raghunandan Kaumandur Srihari 2449 IND 10
14 31   Manish Anto Cristiano F 2320 IND - FM Zhalmakhanov Ramazan 2374 KAZ 20
15 21   Bykov Oleg 2370 RUS -   Theekshana H G Denuwan 1886 SRI 62
16 23   Kozak Antoni 2354 POL - FM Sydoryka Vladyslav 2247 UKR 38
17 18 FM Manu David Suthandram R 2403 IND 3 - 3 FM Zrikem Nassim 2125 MAR 45
18 37 FM Omorjan Dejan 2252 SRB 3 - 3 IM Mendonca Leon Luke 2388 IND 19
19 43   Kizatbay Abyl 2160 NOR 3 - 3 FM Om Kharola 2328 IND 28
20 29 FM Garidmagnai Byambasuren 2327 MGL 3 - 3   Arjun C Krishnamachari 2123 IND 47
21 53   Kocak Can 2029 TUR 3 - 3 FM Vanczak Tamas 2327 HUN 30
22 33 FM Stijve Theo 2293 SUI 3 - 3 AGM Vinay Thomas Abraham 1971 IND 55
23 36 FM Beukema Jasper 2265 BEL 3 - 3   Praloy Sahoo 1947 IND 56
24 63   Sambarta Banerjee 1859 IND 3 - CM Sezdbekov Ruslan 2271 KGZ 34
25 39   Botta Massimiliano 2239 ITA -   Brikers Aleksandrs 2091 LAT 48
26 64 AGM Wang Jake 1853 USA - FM Sramek Vojtech 2221 CZE 40
27 41   Panesar Vedant 2219 IND -   Hafstad Leif 1907 ENG 60
28 52   Arjun Gupta 2041 IND -   Elashvili Giorgi 1937 GEO 58
29 57   Vaibhav Jayant Raut 1946 IND - 2 WIM Harshita Guddanti 2123 IND 46
30 35   Timoshin Andrei 2270 EST 2 - 2   Saypuri Srithan 1833 IND 68
31 54   Varga Lukas 2011 SVK 2 - 2   Byrne Alex 2057 IRL 50
32 59 CM Nayem Haque 1911 BAN 2 - 2   Mohit Kumar Soni 1788 IND 70
33 65   Samuels Ethan 1845 RSA - 2   Du Plessis Jan 1674 RSA 74
34 72   Angelov Stilian 1762 BUL -   Hsu Hsuan-Ming 1901 TPE 61
35 75   Acharya Sushan 1672 NEP -   Raninga Aditya Himanshu 1835 CAN 67
36 71   Kamdar Aparva 1775 IND - AGM Wang George 1812 USA 69
37 77   Chuang James 1405 TPE 1 -   Martin Nico 1591 RSA 76
38 73   Coates Sam 1687 SCO 1 - ½   Kumaresan Nhavin 1837 MAS 66

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings For Round 6

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 6

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 6 on 2019/10/06 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 2 WIM Rakshitta Ravi 2310 IND -   Roebers Eline 2083 NED 5
2 17   Lhotska Anna 1897 CZE 4 - 4 WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS 4
3 30   Velpula Sarayu 1717 IND 4 - 4 WFM Dhyana Patel 1995 IND 9
4 16 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL 4 - 4 WFM Cai Boheng 1853 CHN 20
5 14   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ - WIM Divya Deshmukh 2358 IND 1
6 18   Sulyok Eszter 1893 HUN -   Poliakova Varvara 2042 BLR 7
7 21 WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR - WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ 8
8 10 WCM Obada Ema 1987 ROU -   De Rycke Tyani 1891 BEL 19
9 34   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI -   Hakobyan Astghik 1978 ARM 11
10 12   Wikar Martyna 1969 POL -   Bhagyashree Patil 1802 IND 26
11 6 WFM Omonova Umida 2078 UZB 3 - AGM Renganayaki V 1641 IND 37
12 3 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 3 - 3 WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 35
13 43   Boramanikar Tanisha S 1607 IND 3 - 3 WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 13
14 46   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 3 - 3   Ishvi Aggarwal 1935 IND 15
15 82   Mohanselvan Adeti 0 USA 3 - 3 WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA 23
16 28 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 3 - 3   Zubova Darja 1255 LAT 76
17 59   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ 3 - 3   Zhuang Yongzhe 1696 SUI 33
18 24   Ruseva Eva 1813 BUL - 3   Femil Chelladurai 1544 IND 48
19 63   Agrawal Aanya 1417 IND - WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS 29
20 32   Bevanda Ema 1710 CRO -   Hollmerus Elisabet 1471 FIN 60
21 67 WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS -   Ray Hiya 1596 WLS 44
22 55   Karimli Zhala 1490 AZE -   Natura Bethi 1274 IND 74
23 25   Cassi Elisa 1803 ITA 2 -   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND 50
24 22   Doll Rebecca 1828 GER 2 - 2 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 47
25 51   Dalal Aashi 1525 IND 2 - 2   Alekseenko Mariya 1767 RUS 27
26 62   Rebecca Jesumarian 1422 IND 2 - 2   Dakic Marta 1713 SRB 31
27 36 WCM Tsukerman Julia 1643 CAN 2 - 2   Kheerthi Ganta 1520 IND 52
28 38   Yash Jyoti Bir 1640 IND 2 - 2   Ananya Parikh 1499 USA 54
29 57 WCM Patel Riddhi R 1473 IND 2 - 2   Croisille Shanti 1639 FRA 39
30 40   Woods Charisse 1634 USA 2 - 2   Akshaya Rajaraman 1408 IND 64
31 41   Marium Fatima 1628 IND 2 - 2   Ranka Srushti 1372 IND 66
32 45   Ananya Arumbakkam 1583 IND 2 - 2   Rhythm Singhal 1272 IND 75
33 70   Diya Jain 1359 IND 2 -   Adreeja Sinha 1463 IND 61
34 58   Dolakidze Mariam 1473 GEO -   D`souza Carina 1330 CAN 71
35 73   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN -   Smirnova Jekaterina 1366 EST 68
36 79 WCM Ismail Imaan 1167 RSA 1 - 1 WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI 42
37 49   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR 1 - 1   Dalli Shriya Reddy 1401 IND 65
38 53   Ong Zhiwei 1517 MAS 1 - 1   Meiyappan Kavya 1229 USA 77
39 81   Horn Lure 1150 NAM 1 - 1   Larre Linnea 1475 NOR 56
40 69   Premanath Prasansa 1360 SRI 1 - ½   Schonken Christina 1166 RSA 80
  78   Tamang Marshal 1180 NEP ½ - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 6

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 6 on 2019/10/06 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 4 WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ - WFM Mahdian Anousha 2103 IRI 7
2 6 WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS 4 - WCM Garifullina Leya 2330 RUS 1
3 14 WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND 4 - 4 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU 9
4 33   Mehendi Sil 1812 IND 4 - 4 WFM Salonika Saina 2051 IND 11
5 2 WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE - 4   Juhasz Judit 2004 HUN 17
6 13 WFM Jain Nityata 2029 IND - WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS 5
7 22 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN 3 -   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI 51
8 28 WFM Lakshmi C 1859 IND 3 - 3 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 3
9 10   Zhang Xiao 2053 CHN 3 - 3   Skaslien Ingrid 1875 NOR 27
10 12 WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE 3 - 3   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 41
11 30 WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 3 - 3   Djidjeli Sarah 2017 FRA 15
12 54   Achaya Vijayan 1585 IND 3 - 3   Moncada Correa Sara 1939 COL 23
13 24 WFM Savitha Shri B 1916 IND 3 - 3 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 43
14 36 WFM Noshin Anjum 1793 BAN 3 - 3   Maione Melissa 1912 ITA 25
15 20   Golsta Madara 1987 LAT - 3   Poorna Sri M.K 1787 IND 37
16 35   Nanditha V 1800 IND - WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB 8
17 18   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND -   Tomcikova Dominika 1845 SVK 31
18 44   Ge Eva 1673 AUS -   Kvendseth Thyra 1989 NOR 19
19 26 FM Jarocka Liwia 1899 POL - WCM Arushi Kotwal 1657 IND 45
20 58   Anushka Gupta 1541 IND -   Nasybullina Dayana 1858 RUS 29
21 34   Zhang Cindy 1808 USA -   Grigorchuk Katerina 1593 UKR 53
22 62   Azal Nasir 1394 IND - 2 WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ 16
23 21   Tamrazyan Gohar 1955 SUI 2 - 2   Malaikanova Aigul 1577 KGZ 55
24 40   Lei Amy 1754 USA 2 - 2   Engibaryan Yana 1509 GEO 59
25 42   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 2 - 2   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE 65
26 46   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND 2 - 2   Khushi M Hombal 1387 IND 63
27 60   Thakare Seeya 1496 IND 2 - 2   Divyabharathi Masanam 1636 IND 47
28 50   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI 2 -   Tang En Xin Esther 1832 MAS 32
29 38   Otrubova Kristyna 1766 CZE -   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND 56
30 64   Upase Riddhi 1343 IND -   Meenatchi Rajam V 1764 IND 39
31 52   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM -   Epa W Buthmi J 1492 SRI 61
32 48   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR 1 - 1   Bitkova Elizavetta 1543 EST 57
33 66   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 1 - 1   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR 49
34 67   Wang Zihan Eva 1248 TPE 1 - 0   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE 68
35 69   Khamboo Luice 0 NEP 1 - 0   Steyn Joharina 0 NAM 70

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 6

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 6 on 2019/10/06 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 8 WFM Radeva Viktoria 2277 BUL 4 - 4 WIM Shuvalova Polina 2412 RUS 1
2 4 WFM Afonasieva Anna 2312 RUS 4 - 4 WIM Muetsch Annmarie 2266 GER 9
3 5 WIM Sliwicka Alicja 2307 POL 4 - 4 WFM Kucharska Honorata 2114 POL 18
4 2 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL - WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 13
5 31   Azali Tannaz 2022 IRI - FM Schulze Lara 2327 GER 3
6 6 WIM Vantika Agrawal 2283 IND - WFM Harshini A 2230 IND 11
7 21 WFM Makhija Aashna 2084 IND - WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS 7
8 14 WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA - WFM Urh Zala 2105 SLO 19
9 32 WFM Sowa Wiktoria 2016 POL - 3   Yan Tianqi 2236 CHN 10
10 12 WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR 3 - 3 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI 25
11 16 WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN 3 - 3   Swiech Joanna 2054 POL 26
12 17 WFM Tarini Goyal 2128 IND 3 - 3 WFM Khachatryan Anna 2044 ARM 27
13 22   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 3 - 3   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 36
14 24 CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL 3 - 3 WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE 33
15 46   Toshali V 1868 IND 3 -   Priyanka K 2173 IND 15
16 35 WCM Jyothsna L 1995 IND -   Nestorovic Katarina 2073 SRB 23
17 30 WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE -   Pandey Srishti 1963 IND 38
18 37 WFM Sanskriti Goyal 1980 IND -   Kaur Palkin 1889 IND 44
19 20 WFM Tanishka Kotia 2090 IND 2 - 2   Kostava Elene 1833 GEO 47
20 28   Andolfatto Maria 2037 ITA 2 - 2   Tejasvi M 1732 IND 50
21 45   Heydarova Aytaj 1879 AZE 2 - 2 WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI 29
22 34 WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP 2 - 2   Varshita Jain 1420 IND 61
23 39 WFM Sankova Stella 1926 SVK 2 - 2   Krishna Taori 1263 IND 63
24 51   Garima Gaurav 1695 IND 2 - 2   Srimathi R 1914 IND 41
25 58   Tadmor Maya 1546 ISR 2 - 2   Onur Cigdem 1913 TUR 42
26 43   Golub Nikolina 1899 CRO 2 - 2   Nomozova Holida 1668 UZB 55
27 57 WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE 2 -   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI 59
28 49   Greibrokk Maria 1776 NOR -   Rindhiya V 1817 IND 48
29 65   Tamang Tejeswini 0 NEP 1 - 1   Simkunaite Gabija 1926 LTU 40
30 53   Golsta Ramona 1690 LAT 1 - 1   Yuti Mayur Patel 1457 IND 60
31 56   Usupbekova Zarina 1661 KGZ ½ - 1   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 54
32 64   Campbell Penny 0 NAM 0 - 1 WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 62

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 6

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 6 on 2019/10/06 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 6   Samant Aditya S 2334 IND - IM Suleymanli Aydin 2426 AZE 3
2 10   Pranav V 2308 IND 4 - FM Pranav Anand 2351 IND 5
3 38   Sun Jiajun 1966 CHN 4 - 4 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND 1
4 12 FM Srihari L R 2283 IND 4 - 4   Kolay Alex 2164 USA 17
5 14 FM Aaryan Varshney 2239 IND 4 - 4   Abinandhan R 1830 IND 55
6 4 FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS -   Poltorak Sebastian 2130 POL 21
7 8 FM Chyzy Jakub 2327 POL -   Manish Kumar (2006) 2108 IND 24
8 30   Laux Dominik 2015 GER - FM Morgunov Marc 2280 AUT 13
9 16 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER -   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB 28
10 18 CM Nikhil Magizhnan 2160 IND -   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE 60
11 20 CM Luczak Filip 2136 POL -   Dhrupad Kashyap 2000 IND 33
12 42   Jain Kashish Manoj 1930 IND - 3   Colbow Collin 2148 GER 19
13 2 FM Murzin Volodar 2433 RUS 3 - 3   Fardet Elouan 2010 FRA 31
14 34   Wu Logan 1994 USA 3 - 3   Arhan Chethan Anand 2167 IND 15
15 22   Pham Khoi 2121 NED 3 - 3 CM Kondakov Adrian 1991 USA 35
16 41   Ayush Sharma 1939 IND 3 - 3   Bochnicka Vladimir 2053 SVK 27
17 47   Vinay R Jumani 1900 IND 3 - 3   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 29
18 7 FM Petkov Momchil 2333 BUL - 3   Shah Jeet 1844 IND 53
19 48 FM De Silva L M S T 1879 SRI - FM Borhy Marcell 2321 HUN 9
20 58   Heldenbergh Nils 1810 BEL - FM Tadic Stefan 2295 SRB 11
21 64 AIM Greicius Pijus 1779 LTU -   Huang Patrick 2120 CAN 23
22 36   Sahakyan Aleks 1991 ARM -   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 45
23 72   Adireddy Tarun 1706 IND -   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 37
24 73   Ayan Pal 1706 IND -   Davtyan Arsen 1942 ARM 39
25 40 CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE -   Aditya Varun Gampa 1879 IND 49
26 43   Srikrishnan P 1929 IND - AGM Vignesh N 1824 IND 57
27 44   Titze Leo 1927 ITA -   Laohawirapap Prin 1774 THA 65
28 26   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE 2 -   Zala Akshar 1574 IND 83
29 67   Degenbaev Aziz 1757 KGZ 2 - 2   Andrijashkin Deniss 2106 EST 25
30 46   Potawad Anirudhha 1914 IND 2 - 2   Morris Byron 1807 AUS 59
31 76   Darsadze Nikoloz 1634 GEO 2 - 2 CM Kadam Om Manish 1872 IND 50
32 52   Beukema Constantijn 1864 BEL 2 - 2 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 61
33 54 CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE 2 - 2   Smit Devon 1785 RSA 63
34 56   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 2 - 2 CM Khalifah Khaled 1644 UAE 75
35 82   Shah Moxit J 1579 IND 2 -   Mihir Godawat 1768 IND 66
36 80   Kiriella K G T S D 1608 SRI -   Stijve Niels 1868 SUI 51
37 68   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS -   Parth Kuntal Raval 1572 IND 84
38 88   Moss Jasper 1408 AUS -   Dadwani Sahil 1621 IND 77
39 78   Bansal Saahil 1611 ENG -   Ghimire Kapil 1222 NEP 90
40 32   Zeuner Ole 2006 GER 1 - 1   Hussain Adam 1594 ENG 81
41 74   Mierins Emils Janis 1697 LAT 1 - 1   Waligora Franciszek 1737 LUX 69
42 70   Mckennis Darren 1729 JAM 1 - 1   Ip Weng Tou 1423 MAC 87
43 89   Platt Jonathan 1332 NAM 1 - 1   Novosel Lovro 1720 CRO 71
44 86   Maheshwari Ritvik 1506 SCO 1 - 1   Atia Ben 1609 AUS 79
  85 ACM Srinivas Atharva 1569 CAN ½ - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 6

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 6 on 2019/10/06 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 7 IM Makarian Rudik 2386 RUS - FM Daghli Arash 2387 IRI 5
2 13 IM Pogosyan Stefan 2364 RUS 4 - CM Aronyak Ghosh 2380 IND 8
3 24   Turgut Aydin 2281 USA 4 - 4 IM Niemann Hans Moke 2439 USA 1
4 2 FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO - 4   Bilych Olexiy 2281 UKR 23
5 18 FM Stork Oliver 2314 GER - IM Avila Pavas Santiago 2406 COL 3
6 22 FM Soto Miguel Angel 2283 COL - FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ 6
7 27 FM Hilwerda Jonas 2229 NED - FM Talukdar Rohan 2369 CAN 11
8 12 FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR - CM Kushagra Mohan 2309 IND 20
9 17 FM Moksh Amit Doshi 2328 IND - FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 31
10 4 FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM 3 - 3 FM Ajay Karthikeyan 2214 IND 29
11 30   Utsab Chatterjee 2211 IND 3 - 3 IM Raja Rithvik R 2369 IND 9
12 10 IM Sankalp Gupta 2369 IND 3 - 3   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 34
13 14   Harshavardhan G B 2362 IND 3 - 3   Zetocha Adrian 2043 SVK 41
14 36   Soham Kamotra 2091 IND 3 - 3 FM Mis Mieszko 2345 POL 16
15 48   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND 3 - 3 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 19
16 52   Atri Chattopadhyay 1920 IND 3 - 3   Wachinger Nikolas 2297 GER 21
17 54   Akshit Kumar J 1912 IND 3 - 3   Raahul V S 2262 IND 25
18 40   Karthik Sai Ch 2046 IND - FM Manafov Vugar 2357 AZE 15
19 46   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL -   Wartiovaara Oliver 2232 FIN 26
20 28   Mcgowan Cameron 2221 AUS - FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI 51
21 44   Skurniak Szymon 1997 POL -   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU 32
22 62   Wu Hao 1835 CHN - FM Ammar Sedrani 2053 UAE 39
23 35   Fuglestein Sander 2091 NOR 2 -   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI 55
24 58   Troselj Ivan 1878 CRO 2 - 2   Mohamed Anees M 2126 IND 33
25 59   Soham Dey 1865 IND 2 - 2   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ 37
26 60   Bartakke Aditya 1864 IND 2 - 2   Goderdzishvili Giga 2038 GEO 42
27 65   Liveyns Rune 1773 BEL 2 - 2   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 43
28 66   Rohnit G Amin 1772 IND 2 - 2   Kanishk S K 1939 IND 49
29 50   Krivenko Dion 1938 EST 2 - 2   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN 77
30 71   Jingjang Shin 1584 THA 2 - 2   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 53
31 38   Stankovic Milos M 2063 SRB -   Amatya Pramit 1719 NEP 68
32 64   Sulaymonov Elbek 1808 UZB -   Pellicoro Fabian 1890 SUI 56
33 72   Dhoot Vinit 1572 IND -   Martirosyan Ara 1878 CZE 57
34 76   Gaoseb Manfredo 1497 NAM - CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL 61
35 63 AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS -   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO 73
36 75   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 1 - 1   Bagvilas Lukas 1983 LTU 45
37 67   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT 1 - 1   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 74
38 70   Dinham James 1589 RSA 1 - 1   Wu Henry 1320 TPE 78
  69   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ ½ - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 6

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 6 on 2019/10/06 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 3 IM Gholami Aryan 2554 IRI - GM Praggnanandhaa R 2567 IND 2
2 12 IM Buckels Valentin 2442 GER 4 - 4 GM Iniyan P 2509 IND 5
3 4 IM Gazik Viktor 2546 SVK - 4 IM Aditya Mittal 2430 IND 16
4 20 FM Zhalmakhanov Ramazan 2374 KAZ - GM Sargsyan Shant 2580 ARM 1
5 6 IM Gumularz Szymon 2505 POL - IM Davtyan Artur 2418 ARM 17
6 22   Wang Shixu B 2370 CHN - IM Arjun Kalyan 2483 IND 8
7 10 IM Raghunandan Kaumandur Srihari 2449 IND - IM Mitrabha Guha 2434 IND 15
8 38 FM Sydoryka Vladyslav 2247 UKR - IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO 13
9 14 IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR -   Kozak Antoni 2354 POL 23
10 25 FM Chylewski Patryk 2348 POL - 3 FM Manu David Suthandram R 2403 IND 18
11 32   Srijit Paul 2317 IND 3 - 3 IM Pultinevicius Paulius 2503 LTU 7
12 11 IM Blohberger Felix 2448 AUT 3 - 3 FM Stijve Theo 2293 SUI 33
13 19 IM Mendonca Leon Luke 2388 IND 3 - 3 FM Vatsal Singhania 2157 IND 44
14 42 FM Donoso Diaz Sebastian 2203 CHI 3 - 3   Bykov Oleg 2370 RUS 21
15 24 FM Stoleriu George 2351 ROU 3 - 3 FM Beukema Jasper 2265 BEL 36
16 49   Sibi Visal R 2064 IND 3 - 3 FM Garidmagnai Byambasuren 2327 MGL 29
17 62   Theekshana H G Denuwan 1886 SRI 3 - 3   Manish Anto Cristiano F 2320 IND 31
18 40 FM Sramek Vojtech 2221 CZE - IM Rahul Srivatshav P 2460 IND 9
19 26 FM Aliyev Ravan 2341 AZE -   Botta Massimiliano 2239 ITA 39
20 34 CM Sezdbekov Ruslan 2271 KGZ -   Gaurav Rajesh Zagade 2053 IND 51
21 47   Arjun C Krishnamachari 2123 IND - FM Omorjan Dejan 2252 SRB 37
22 28 FM Om Kharola 2328 IND 2 -   Panesar Vedant 2219 IND 41
23 30 FM Vanczak Tamas 2327 HUN 2 - 2   Varga Lukas 2011 SVK 54
24 55 AGM Vinay Thomas Abraham 1971 IND 2 - 2   Timoshin Andrei 2270 EST 35
25 70   Mohit Kumar Soni 1788 IND 2 - 2   Kizatbay Abyl 2160 NOR 43
26 45 FM Zrikem Nassim 2125 MAR 2 - 2 CM Nayem Haque 1911 BAN 59
27 46 WIM Harshita Guddanti 2123 IND 2 - 2   Praloy Sahoo 1947 IND 56
28 50   Byrne Alex 2057 IRL 2 - 2   Sambarta Banerjee 1859 IND 63
29 60   Hafstad Leif 1907 ENG 2 - 2   Arjun Gupta 2041 IND 52
30 74   Du Plessis Jan 1674 RSA 2 - 2   Kocak Can 2029 TUR 53
31 48   Brikers Aleksandrs 2091 LAT -   Kamdar Aparva 1775 IND 71
32 67   Raninga Aditya Himanshu 1835 CAN -   Vaibhav Jayant Raut 1946 IND 57
33 58   Elashvili Giorgi 1937 GEO -   Angelov Stilian 1762 BUL 72
34 76   Martin Nico 1591 RSA - AGM Wang Jake 1853 USA 64
35 68   Saypuri Srithan 1833 IND 1 - 1   Coates Sam 1687 SCO 73
36 69 AGM Wang George 1812 USA 1 - 1   Acharya Sushan 1672 NEP 75
37 61   Hsu Hsuan-Ming 1901 TPE ½ - 1   Chuang James 1405 TPE 77
38 65   Samuels Ethan 1845 RSA ½ - ½   Kumaresan Nhavin 1837 MAS 66

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings For Round 4

  • Girls U-14
  • Girls U-16
  • Girls U-18
  • Open U-14
  • Open U-16
  • Open U-18
Pairings/Results for Round 4

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U14

Round 4 on 2019/10/04 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 9 WFM Dhyana Patel 1995 IND 3 - 3   Roebers Eline 2083 NED 5
2 14   Kurmangaliyeva Liya 1936 KAZ 3 - 3   Poliakova Varvara 2042 BLR 7
3 2 WIM Rakshitta Ravi 2310 IND - 3 WCM Ince Safiye Oyku 1840 TUR 21
4 16 WCM Mungunzul Bat-Erdene 1912 MGL - WIM Divya Deshmukh 2358 IND 1
5 4 WFM Nasyrova Ekaterina 2137 RUS -   Hakobyan Astghik 1978 ARM 11
6 12   Wikar Martyna 1969 POL - WCM Ghomi Parnian 1948 IRI 13
7 30   Velpula Sarayu 1717 IND 2 - 2 WFM Allahverdiyeva Ayan 2160 AZE 3
8 6 WFM Omonova Umida 2078 UZB 2 - 2   Alekseenko Mariya 1767 RUS 27
9 8 WFM Kamalidenova Meruert 2025 KAZ 2 - 2 WCM Chinnam Vyshnavi 1745 IND 28
10 10 WCM Obada Ema 1987 ROU 2 - 2   Dakic Marta 1713 SRB 31
11 34   Pavalachandran Ashvini 1678 SRI 2 - 2   Ishvi Aggarwal 1935 IND 15
12 38   Yash Jyoti Bir 1640 IND 2 - 2   Lhotska Anna 1897 CZE 17
13 18   Sulyok Eszter 1893 HUN 2 - 2 AGM Renganayaki V 1641 IND 37
14 40   Woods Charisse 1634 USA 2 - 2   De Rycke Tyani 1891 BEL 19
15 20 WFM Cai Boheng 1853 CHN 2 - 2   Boramanikar Tanisha S 1607 IND 43
16 24   Ruseva Eva 1813 BUL 2 - 2   Karimli Zhala 1490 AZE 55
17 59   Mirlankyzy Azaliia 1473 KGZ 2 - 2   Cassi Elisa 1803 ITA 25
18 26   Bhagyashree Patil 1802 IND 2 - 2   Rebecca Jesumarian 1422 IND 62
19 67 WCM Zavivaeva Evelina 1371 RUS 2 -   Zhuang Yongzhe 1696 SUI 33
20 22   Doll Rebecca 1828 GER -   Hollmerus Elisabet 1471 FIN 60
21 48   Femil Chelladurai 1544 IND -   Croisille Shanti 1639 FRA 39
22 63   Agrawal Aanya 1417 IND -   Ray Hiya 1596 WLS 44
23 57 WCM Patel Riddhi R 1473 IND 1 - 1 WFM Meiyappan Annapoorni 1818 USA 23
24 61   Adreeja Sinha 1463 IND 1 - 1 WCM Zavivaeva Emilia 1745 RUS 29
25 32   Bevanda Ema 1710 CRO 1 - 1   Ananya Parikh 1499 USA 54
26 65   Dalli Shriya Reddy 1401 IND 1 - 1 WCM Mudodo Refiloe Hazel 1657 ZIM 35
27 41   Marium Fatima 1628 IND 1 - 1   Larre Linnea 1475 NOR 56
28 45   Ananya Arumbakkam 1583 IND 1 - 1   Dolakidze Mariam 1473 GEO 58
29 69   Premanath Prasansa 1360 SRI 1 - 1   Tanvi Vasudev Hadkonkar 1582 IND 46
30 47 WCM Kriti Mayur Patel 1551 IND 1 - 1   Akshaya Rajaraman 1408 IND 64
31 71   D`souza Carina 1330 CAN 1 - 1   Swara Lakshmi S Nair 1536 IND 50
32 51   Dalal Aashi 1525 IND 1 - 1   Diya Jain 1359 IND 70
33 82   Mohanselvan Adeti 0 USA 1 - 1   Kheerthi Ganta 1520 IND 52
34 53   Ong Zhiwei 1517 MAS 1 - 1   Natura Bethi 1274 IND 74
35 73   Bilodeau-Savaria Sandy-Rose 1319 CAN ½ - 1   Zubova Darja 1255 LAT 76
36 36 WCM Tsukerman Julia 1643 CAN ½ - ½ WCM Abdala Cancino Patricia Anastas 1608 CHI 42
37 80   Schonken Christina 1166 RSA ½ - ½   Ranka Srushti 1372 IND 66
38 75   Rhythm Singhal 1272 IND ½ - 0   Smirnova Jekaterina 1366 EST 68
39 49   Marthinussen Emma Viktoria Lia 1544 NOR 0 - 0 WCM Ismail Imaan 1167 RSA 79
40 78   Tamang Marshal 1180 NEP 0 - 0   Meiyappan Kavya 1229 USA 77
  81   Horn Lure 1150 NAM 0 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 4

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U16

Round 4 on 2019/10/04 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 28 WFM Lakshmi C 1859 IND 3 - 3 WCM Garifullina Leya 2330 RUS 1
2 4 WFM Nurgali Nazerke 2194 KAZ 3 - 3 WFM Salonika Saina 2051 IND 11
3 2 WFM Beydullayeva Govhar 2289 AZE - WFM Jain Nityata 2029 IND 13
4 22 WFM Demchenko Svitlana 1953 CAN - WFM Mahdian Anousha 2103 IRI 7
5 10   Zhang Xiao 2053 CHN -   Djidjeli Sarah 2017 FRA 15
6 30 WCM Bristy Mukherjee 1852 IND 2 - 2 WCM Mrudul Dehankar 2227 IND 3
7 35   Nanditha V 1800 IND 2 - 2 WFM Bulatova Kamaliya 2181 RUS 5
8 6 WFM Loskutova Viktoriya 2149 RUS 2 - 2   Maione Melissa 1912 ITA 25
9 8 WFM Srdanovic Jovana 2100 SRB 2 - 2   Mehendi Sil 1812 IND 33
10 24 WFM Savitha Shri B 1916 IND 2 - 2 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2095 ROU 9
11 14 WFM Bommini Mounika Akshaya 2017 IND 2 - 2   Tomcikova Dominika 1845 SVK 31
12 26 FM Jarocka Liwia 1899 POL 2 - 2   Juhasz Judit 2004 HUN 17
13 18   Greeshma Anand Dhumal 1990 IND 2 - 2   Poorna Sri M.K 1787 IND 37
14 36 WFM Noshin Anjum 1793 BAN 2 - 2   Moncada Correa Sara 1939 COL 23
15 12 WFM Hajiyeva Laman 2038 AZE - 2 WCM Al Maamari Wafia Darwish 1673 UAE 43
16 16 WCM Lesbekova Asel 2013 KAZ -   Divyabharathi Masanam 1636 IND 47
17 20   Golsta Madara 1987 LAT - WCM Arushi Kotwal 1657 IND 45
18 50   Hormazabal Figueroa Constanza Va 1631 CHI -   Skaslien Ingrid 1875 NOR 27
19 54   Achaya Vijayan 1585 IND -   Nasybullina Dayana 1858 RUS 29
20 34   Zhang Cindy 1808 USA -   Khushi M Hombal 1387 IND 63
21 38   Otrubova Kristyna 1766 CZE -   Dahampriya H K T Dewnethmie 1629 SRI 51
22 64   Upase Riddhi 1343 IND -   Eesha Ajay Sarda 1744 IND 41
23 52   Sargsyan Srbuhi 1607 ARM 1 - 1   Kvendseth Thyra 1989 NOR 19
24 32   Tang En Xin Esther 1832 MAS 1 - 1   Grigorchuk Katerina 1593 UKR 53
25 56   Shreetu Bhavikbhai Nandi 1556 IND 1 - 1   Meenatchi Rajam V 1764 IND 39
26 58   Anushka Gupta 1541 IND 1 - 1   Lei Amy 1754 USA 40
27 42   Maciulaityte Barbora 1682 LTU 1 - 1   Malaikanova Aigul 1577 KGZ 55
28 46   Nayanikaa Muralidharan 1645 IND 1 - 1   Bitkova Elizavetta 1543 EST 57
29 48   Eiding Amanda Mai Irgens 1634 NOR 1 - 1   Engibaryan Yana 1509 GEO 59
30 62   Azal Nasir 1394 IND 1 - 1   Gronn Embla Ekeland 1634 NOR 49
31 60   Thakare Seeya 1496 IND 1 - ½   Ge Eva 1673 AUS 44
32 67   Wang Zihan Eva 1248 TPE 0 - 0   Tamrazyan Gohar 1955 SUI 21
33 68   Alyazia Humaid Alhasani 1173 UAE 0 - 0   Epa W Buthmi J 1492 SRI 61
34 70   Steyn Joharina 0 NAM 0 - 0   Aysha Nasser H Alshamsi 1285 UAE 65
35 66   Qangule Lithitha Qhayiya 1280 RSA 0 - 0   Khamboo Luice 0 NEP 69

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 4

World Youth Chess Championship 2019 - Girls U18

Round 4 on 2019/10/04 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 18 WFM Kucharska Honorata 2114 POL 3 - WIM Shuvalova Polina 2412 RUS 1
2 2 WIM Munkhzul Turmunkh 2332 MGL - WFM Shpanko Nadiia 2213 UKR 12
3 6 WIM Vantika Agrawal 2283 IND - WFM Serikbay Assel 2208 KAZ 13
4 14 WIM Cervantes Landeiro Thalia 2176 USA - WGM Obolentseva Alexandra 2282 RUS 7
5 8 WFM Radeva Viktoria 2277 BUL - WFM Tarini Goyal 2128 IND 17
6 16 WFM Nilssen Ellen Fredericia 2137 DEN - WFM Harshini A 2230 IND 11
7 24 CM Nomindalai Tumurbaatar 2061 MGL 2 - 2 FM Schulze Lara 2327 GER 3
8 4 WFM Afonasieva Anna 2312 RUS 2 - 2 WIM Hamedi Nia Vesal 2057 IRI 25
9 26   Swiech Joanna 2054 POL 2 - 2 WIM Sliwicka Alicja 2307 POL 5
10 30 WCM Nguyen Hong Anh 2023 VIE 2 - 2 WIM Muetsch Annmarie 2266 GER 9
11 10   Yan Tianqi 2236 CHN 2 - 2 WFM Khachatryan Anna 2044 ARM 27
12 32 WFM Sowa Wiktoria 2016 POL 2 - 2   Priyanka K 2173 IND 15
13 34 WFM Hng Mei-En Emmanuelle 2002 SGP 2 - 2 WFM Urh Zala 2105 SLO 19
14 21 WFM Makhija Aashna 2084 IND 2 - 2   Azali Tannaz 2022 IRI 31
15 22   Aciu Malina-Andreea 2076 ROU 2 - 2 WFM Laurincova Kristyna 2006 CZE 33
16 20 WFM Tanishka Kotia 2090 IND - WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2033 CHI 29
17 37 WFM Sanskriti Goyal 1980 IND -   Nestorovic Katarina 2073 SRB 23
18 47   Kostava Elene 1833 GEO -   Pandey Srishti 1963 IND 38
19 28   Andolfatto Maria 2037 ITA 1 - 1   Rindhiya V 1817 IND 48
20 35 WCM Jyothsna L 1995 IND 1 - 1   Tejasvi M 1732 IND 50
21 49   Greibrokk Maria 1776 NOR 1 - 1   Zeliantsova Kseniya 1994 BLR 36
22 39 WFM Sankova Stella 1926 SVK 1 - 1   Varshita Jain 1420 IND 61
23 51   Garima Gaurav 1695 IND 1 - 1   Simkunaite Gabija 1926 LTU 40
24 53   Golsta Ramona 1690 LAT 1 - 1   Srimathi R 1914 IND 41
25 57 WCM Cho Hung-Ling 1547 TPE 1 - 1   Onur Cigdem 1913 TUR 42
26 59   Herath Uthpala Shanika 1504 SRI 1 - 1   Kaur Palkin 1889 IND 44
27 45   Heydarova Aytaj 1879 AZE 1 - 1   Tamang Tejeswini 0 NEP 65
28 63   Krishna Taori 1263 IND 1 - 1   Toshali V 1868 IND 46
29 55   Nomozova Holida 1668 UZB ½ - ½   Yuti Mayur Patel 1457 IND 60
30 43   Golub Nikolina 1899 CRO ½ - 0   Cao Yingying (Lucy) 1689 CAN 54
31 62 WCM Amal Fadel S M Alshamsi 1359 UAE 0 - 0   Usupbekova Zarina 1661 KGZ 56
32 58   Tadmor Maya 1546 ISR 0 - 0   Campbell Penny 0 NAM 64

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 4

World Youth Chess Championship 2019 - Open U14

Round 4 on 2019/10/04 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 12 FM Srihari L R 2283 IND 3 - 3 FM Sreeshwan Maralakshikari 2449 IND 1
2 17   Kolay Alex 2164 USA 3 - 3 IM Suleymanli Aydin 2426 AZE 3
3 6   Samant Aditya S 2334 IND - 3   Colbow Collin 2148 GER 19
4 16 FM Flores Quillas Diego Saul Rodri 2164 PER - FM Pranav Anand 2351 IND 5
5 21   Poltorak Sebastian 2130 POL - FM Borhy Marcell 2321 HUN 9
6 11 FM Tadic Stefan 2295 SRB -   Manish Kumar (2006) 2108 IND 24
7 14 FM Aaryan Varshney 2239 IND -   Bochnicka Vladimir 2053 SVK 27
8 2 FM Murzin Volodar 2433 RUS 2 -   Abinandhan R 1830 IND 55
9 8 FM Chyzy Jakub 2327 POL 2 - 2   Dhrupad Kashyap 2000 IND 33
10 10   Pranav V 2308 IND 2 - 2 CM Kondakov Adrian 1991 USA 35
11 34   Wu Logan 1994 USA 2 - 2 FM Morgunov Marc 2280 AUT 13
12 38   Sun Jiajun 1966 CHN 2 - 2   Arhan Chethan Anand 2167 IND 15
13 18 CM Nikhil Magizhnan 2160 IND 2 - 2   Davtyan Arsen 1942 ARM 39
14 20 CM Luczak Filip 2136 POL 2 - 2   Ayush Sharma 1939 IND 41
15 22   Pham Khoi 2121 NED 2 - 2   Srikrishnan P 1929 IND 43
16 44   Titze Leo 1927 ITA 2 - 2   Huang Patrick 2120 CAN 23
17 28   Madaminov Mukhiddin 2045 UZB 2 - 2 CM Kadam Om Manish 1872 IND 50
18 48 FM De Silva L M S T 1879 SRI 2 - 2   Amanzhol Sultan 2032 KAZ 29
19 60   Vo Pham Thien Phuc 1807 VIE 2 - 2   Fardet Elouan 2010 FRA 31
20 4 FM Tsvetkov Andrey 2382 RUS - 2 AIM Komal Srivatsav Sajja 1797 IND 61
21 64 AIM Greicius Pijus 1779 LTU - FM Petkov Momchil 2333 BUL 7
22 30   Laux Dominik 2015 GER -   Aditya Varun Gampa 1879 IND 49
23 36   Sahakyan Aleks 1991 ARM - AGM Vignesh N 1824 IND 57
24 59   Morris Byron 1807 AUS -   Vilcu Matei-Stefan 1975 ROU 37
25 40 CM Suleymanli Suleyman 1941 AZE -   Laohawirapap Prin 1774 THA 65
26 42   Jain Kashish Manoj 1930 IND -   Dadwani Sahil 1621 IND 77
27 66   Mihir Godawat 1768 IND 1 - 1   Andrijashkin Deniss 2106 EST 25
28 26   Jun Rudolf Jr. 2105 CZE 1 - 1   Smit Devon 1785 RSA 63
29 32   Zeuner Ole 2006 GER 1 - 1   Degenbaev Aziz 1757 KGZ 67
30 68   Yeoh Yuan Hui 1739 MAS 1 - 1   Gokhale Rishabh Chandrashekhar 1925 IND 45
31 46   Potawad Anirudhha 1914 IND 1 - 1   Adireddy Tarun 1706 IND 72
32 78   Bansal Saahil 1611 ENG 1 - 1   Vinay R Jumani 1900 IND 47
33 82   Shah Moxit J 1579 IND 1 - 1   Stijve Niels 1868 SUI 51
34 52   Beukema Constantijn 1864 BEL 1 - 1   Ayan Pal 1706 IND 73
35 84   Parth Kuntal Raval 1572 IND 1 - 1   Shah Jeet 1844 IND 53
36 54 CM Mohamed Saeed Laily 1836 UAE 1 - 1   Zala Akshar 1574 IND 83
37 56   Manthan Kashyap Datta 1830 IND 1 - 1   Ip Weng Tou 1423 MAC 87
38 58   Heldenbergh Nils 1810 BEL 1 - 1   Platt Jonathan 1332 NAM 89
39 70   Mckennis Darren 1729 JAM ½ - ½   Kiriella K G T S D 1608 SRI 80
40 88   Moss Jasper 1408 AUS ½ - ½   Novosel Lovro 1720 CRO 71
41 76   Darsadze Nikoloz 1634 GEO ½ - ½ ACM Srinivas Atharva 1569 CAN 85
42 86   Maheshwari Ritvik 1506 SCO ½ - 0   Waligora Franciszek 1737 LUX 69
43 74   Mierins Emils Janis 1697 LAT 0 - 0   Hussain Adam 1594 ENG 81
44 79   Atia Ben 1609 AUS 0 - 0 CM Khalifah Khaled 1644 UAE 75
  90   Ghimire Kapil 1222 NEP 0 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 4

World Youth Chess Championship 2019 - Open U16

Round 4 on 2019/10/04 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 10 IM Sankalp Gupta 2369 IND 3 - 3 IM Makarian Rudik 2386 RUS 7
2 34   Tomiello Lucas Costamilan 2107 BRA 3 - 3 CM Aronyak Ghosh 2380 IND 8
3 9 IM Raja Rithvik R 2369 IND - IM Niemann Hans Moke 2439 USA 1
4 20 CM Kushagra Mohan 2309 IND - IM Avila Pavas Santiago 2406 COL 3
5 4 FM Gharibyan Mamikon 2388 ARM - IM Pogosyan Stefan 2364 RUS 13
6 18 FM Stork Oliver 2314 GER - FM Daghli Arash 2387 IRI 5
7 14   Harshavardhan G B 2362 IND 2 - FM Moksh Amit Doshi 2328 IND 17
8 2 FM Kacharava Nikolozi 2428 GEO 2 - 2 FM Ajay Karthikeyan 2214 IND 29
9 28   Mcgowan Cameron 2221 AUS 2 - 2 FM Nogerbek Kazybek 2387 KAZ 6
10 12 FM Tarlabasi Emirhan 2365 TUR 2 - 2   Wartiovaara Oliver 2232 FIN 26
11 62   Wu Hao 1835 CHN 2 - 2 FM Manafov Vugar 2357 AZE 15
12 16 FM Mis Mieszko 2345 POL 2 - 2 FM Lumachi Gabriele 2207 ITA 31
13 30   Utsab Chatterjee 2211 IND 2 - 2 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 19
14 22 FM Soto Miguel Angel 2283 COL 2 - 2   Fuglestein Sander 2091 NOR 35
15 36   Soham Kamotra 2091 IND 2 - 2   Bilych Olexiy 2281 UKR 23
16 24   Turgut Aydin 2281 USA 2 - 2   Sarzhanov Chingizkhan 2069 KAZ 37
17 50   Krivenko Dion 1938 EST 2 -   Raahul V S 2262 IND 25
18 38   Stankovic Milos M 2063 SRB - FM Talukdar Rohan 2369 CAN 11
19 40   Karthik Sai Ch 2046 IND -   Wachinger Nikolas 2297 GER 21
20 68   Amatya Pramit 1719 NEP - FM Hilwerda Jonas 2229 NED 27
21 32   Isfan Ioan-Marius 2206 ROU -   Galleguillos Alvarado Maximilia 1894 CHI 55
22 46   Alvarez Angel Nelson Eduardo 1974 COL - 1   Mohamed Anees M 2126 IND 33
23 56   Pellicoro Fabian 1890 SUI 1 - 1 FM Ammar Sedrani 2053 UAE 39
24 58   Troselj Ivan 1878 CRO 1 - 1   Zetocha Adrian 2043 SVK 41
25 42   Goderdzishvili Giga 2038 GEO 1 - 1   Soham Dey 1865 IND 59
26 60   Bartakke Aditya 1864 IND 1 - 1   Tomiello Mateus Costamilan 2030 BRA 43
27 44   Skurniak Szymon 1997 POL 1 - 1 CM Tobar B Jorge Esteban 1863 COL 61
28 66   Rohnit G Amin 1772 IND 1 - 1   Bagvilas Lukas 1983 LTU 45
29 48   Jayachandra Srinivas Vellanki 1967 IND 1 - 1   Liveyns Rune 1773 BEL 65
30 70   Dinham James 1589 RSA 1 - 1   Kanishk S K 1939 IND 49
31 72   Dhoot Vinit 1572 IND 1 - 1 FM Nanayakkara J A K Saranath 1924 SRI 51
32 52   Atri Chattopadhyay 1920 IND 1 - 1   Bilodeau-Savaria Carl-William 1486 CAN 77
33 74   Peng Shih-Shiuan 1538 TPE 1 - 1   Bu Kevin (Yihuan) 1918 CAN 53
34 54   Akshit Kumar J 1912 IND 1 - 1   Wu Henry 1320 TPE 78
35 64   Sulaymonov Elbek 1808 UZB ½ - ½   Martirosyan Ara 1878 CZE 57
36 67   Vissarionovs Artjoms 1749 LAT ½ - ½   Jingjang Shin 1584 THA 71
37 69   Tynybekov Bakyt 1678 KGZ 0 - ½   Thenuwara Rashmika 1507 SRI 75
38 76   Gaoseb Manfredo 1497 NAM 0 - 0 AFM Hairul Muhd Ilhan Mansiz 1832 MAS 63
  73   Kante Kalyan Sai Nandan 1543 SCO 0 - -     Bye 0    

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com

Pairings/Results for Round 4

World Youth Chess Championship 2019 - Open U18

Round 4 on 2019/10/04 at 15:00 Hrs
Bo. SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Pts   Name Rtg FED SNo.
1 5 GM Iniyan P 2509 IND 3 - 3 IM Gholami Aryan 2554 IRI 3
2 2 GM Praggnanandhaa R 2567 IND - 3 IM Petriashvili Nikoloz 2441 GEO 13
3 12 IM Buckels Valentin 2442 GER - GM Sargsyan Shant 2580 ARM 1
4 6 IM Gumularz Szymon 2505 POL - IM Mitrabha Guha 2434 IND 15
5 14 IM Zarubitski Viachaslau 2435 BLR - IM Pultineviciu